Par šaušanu un medniekiem

- 5.Marts, 2021
Viesis
Laikrakstā

Šoreiz rakstu par medniekiem un šau­šanu Liesmas raksta Īstu mednieku ir maz iespaidā. Minētās atziņas skar arī mūs, jo mēs apmācām jaunos medniekus. No 2005. gada līdz 2017. gadam pie mums biedrībā mācījušies 504 jaunie mednieki, no kuriem 492 nokārtojuši mednieka eksāmenu un kļuvuši par pilntiesīgiem medniekiem.

Biedrībā apmācīti un eksāmenu nokārtojuši arī 45 medību vadītāji. Papildus teorētiskajai apmācībai lielu uzmanību veltām arī praktiskajai šaušanai. Katras mednieku kandidātu grupas apmācībai paredzēti trīs šaušanas treniņi, kuros sertificēts šaušanas instruktors iemāca, kā pareizi šaut un rīkoties ar ieroci. 

Kopš 2000. gada – jau divdesmit gadus – regulāri organizējam divas šau­šanas sacensības Valmieras rajona medniekiem. Pirmās ikgadējās sacensības notiek pirms ūdensputnu medību sezonas atklāšanas, medniekiem sacenšoties šaušanā pa lidojošiem šķīvīšiem jeb sportingā. Otrās sacensības notiek pirms medībām ar dzinējiem, un tajās mednieki sacenšas šaušanā pa kustošu mērķi. Otrās sacensības ilgst trīs dienas, jo tajās ik gadus piedalās ap 200 mednieku. Tagad ar smaidu varam atcerēties pašas pirmās – 2000. gada sacensības, kas bija bagātas ar dažādiem piedzīvojumiem. Tajā laikā uz sacensībām daži dalībnieki ieradās ar pašu lādētām patronām. Šaujot ar tām, dažreiz lode nenolidoja pat vajadzīgos 35 metrus līdz mērķim, bet citā reizē pēc šāviena ar dūmu pulveri mērķis vispār nebija redzams.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru