Parasts politikas process

- 12.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Galvenā intriga, kas saistīta ar nākamās valdības izveidi pēc nupat aizvadītajām 14. Saeimas vēlēšanām, acīmredzami ir – vai šīs valdības sastāvā tiks vai netiks iekļauti «Progresīvie», kas ir lielās politikas debitanti Saeimas līmenī.

Ir skaidrs, ka par nākamās valdības galveno partiju kļūs vēlēšanu uzvarētāja «Jaunā Vienotība» (JV), bet par tās partneriem topošajā koalīcijā gatavojas kļūt Apvienotais saraksts (AS) un Nacionālā apvienība (NA). Šiem trim politiskajiem spēkiem Saeimā būs 54 deputātu vietas, kas koalīcijas disciplīnas ievērošanas gadījumā garantē ja arī ne pārliecinošu, tad komfortablu vairākumu. Tāpat visas trīs minētās partijas ir ideoloģiski vairāk vai mazāk vienotas, kamēr «Progresīvo» uzstādījumi daudzos jautājumos ir jūtami atšķirīgi (bet NA gadījumā – arī radikāli atšķirīgi). Šo iemeslu dēļ kā AS, tā NA ir skaidri likušas saprast, ka «Progresīvos» nākamajā koalīcijā redzēt neilgojas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
A.L. - 13.Oktobris, 2022 - 00:36

Sedleniek, tik primitīvi klāstītu, daudzviet jau pārrunātu jaunas valdības veidošanas situāciju publicēšanai neņemtu neviens Rīgas preses izdevums, pat interneta portāls. Tad kāpēc tāds primitīvisms, bez nevienas savu domu nianses ir jāpiedāvā provinces lasītājiem? Tā ir liela necieņa pret valmieriešiem, kuri ne tikai politikai uzmanīgi līdzi seko, bet ir arī vieni no tās virzītājiem un pat noteicējiem! Proties padomāt dziļāk!

Pievienot komentāru