Pārdomāta IT drošības stratēģija – pamats biznesa nepārtrauktībai

- 3.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Neviens nav imūns pret kiberuzbrukumiem, tostarp arī starptautiski un nacionāli uzņēmumi, kuriem viens no vērtīgākajiem aktīviem ir konfidenciāla informācija.

Tāpēc kompānijām par prioritāti ir jānosaka IT drošības un aizsardzības stratēģija, kas palīdz novērst nesankcionētus mēģinājumus piekļūt datiem, tos izmantot, izpaust, pārveidot vai iznīcināt. Tādi apdraudējumi kā izspiedējvīrusa ļaunprātīgs kods (malicious code), pikšķerēšana (phishing) un pakalpojumatteices uzbrukumi (DoS attack) ir aizvien regulārāki un rafinētāki, padarot drošības uzturēšanu uzņēmumā par mērķtiecīgu un resursietilpīgu procesu. Kāpēc uzņēmumos ir svarīga «baltā» hakera funkcija, un ko sniedz daudzpusīga IT drošības stratēģija?  

Mūsdienās agresora taktiku arsenālā ir arī informācijas kara elementi un kiberuzbrukumi, kas var būt politiski, finansiāli vai citu apsvērumu vadīti. Tie izplešas Eiropas un pasaules līmenī, lai vērstos pret nozīmīgām infrastruktūrām, organizācijām un notikumiem. Covid-19 pandēmijas laikā straujā pāreja uz attālinātu darba modeli ievērojami paplašināja uzbrukumu risku apmērus un dažādību laikā, kad uzņēmumi ir aizņemti ar biznesa pielāgošanu jaunajai realitātei. Piemēram, šogad par vēsturiski lielāko hakeru uzbrukumu paziņoja e-pakalpojumu vietne «inbox.lv». Gandrīz vienā laikā tika novērsts arī mēģinājums uzlauzt un ietekmēt balsojumu popmūzikas dziesmu konkursā «Eirovīzija». 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru