Pašām savi adventes vainagi

- 29.Novembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šajā svētdienā, 1. decembrī, mēs sagaidīsim pirmo adventi, degsim pirmo sveci savos adventes vainagos. Tradicionāli tie ir apaļi, kas izsenis simbolizē mūžību un vienotību, bet mūsdienās to apspēlē dažādi, piemēram, par pamatu svecēm izmantojot izpušķotas malkas pagales un daudz ko citu, tas atkarīgs no tā, cik katrs esam radošs vai kā gribam izpausties.

Šajā nedēļā Valmieras ziedu salons «Rēzija» aicināja uz adventes vainagu meistarklasi savās telpās. Atrodoties tajās, liekas, ka esi nonācis svētku pasakā – valda nepiespiesta gaisotne, skan dziesmas un darbīgas čalas, kas tik ļoti piestāv šim svētku laikam. «Ziemassvētki ir sajūtu laiks. Vispasaules izstrādātās tendences ir izmantot dūmakaini pelēko toni, dažādus dabas materiālus, smilgas, bet mums kā latviešiem gribas ko košāku un gaišāku. Tas, ko mēs varam dizainiski uztaisīt ar zilgandūmakainiem toņiem, ir forši, tas ir trendīgi un skaisti, vēl pievienojot kādu sukulentu vai citus augus, bet dzīve pierāda, ka mums iekšā ir latviskais gariņš, un tāpēc meistarklašu sākumā es uzdodu jautājumu: ko jūs gribat redzēt? Es piedāvāju mierīgos zemes toņus, jo Ziemassvētki ir mierīgs gaidīšanas laiks, bet Jaunais gads –  tad tur iet visa krāsu gamma vaļā!» skaidro meistarklases vadītājs Aivis Megris.  Viņš norāda, ka Ziemassvētki ir kļuvuši par komercializētu pasākumu, tajos aizvien vairāk jūtamas pasaules vēsmas, tie kļūst aizvien krāsaināki, ienāk arī eksotiskāki elementi un tendences.

MEISTARKLASES DALĪBNIECES kopā ar Aivi Megri un ziedu salona «Rēzija» personāla atbalstu īsteno savas ieceres, radot pašas sev unikālus adventes vainagus, ar ko greznot savas mājas. E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru