Pašu radīta un kopta paradīze

- 31.Augusts, 2018
Dzīvesstils
Laikrakstā

Nesen, ieejot ziedu salonā «Vētras»Valmierā, patīkami pārsteidza un ar savu reibinošo smaržu sajūsmināja daudzkrāsainie frēziju pušķi. Kad pārdevējām vaicāju, no kurienes uzradies tāds skaistums, atbilde bija: «No mūsu saimnieku dārza!». Tad nu «Liesma» sazinājās ar uzņēmējiem EDĪTI un MIERVALDI KALNIŅIEM un pieteicās ciemos uz 2016. gada «Ievas Mājas» un «Food Union» konkursa «Latvijas skaistākā lauku sēta» godalgoto dārzu.

Prātam neaptverami!

Tieši tā gribas teikt par plašo, vairāk nekā trīs hektārus plašo daiļdārzu – parku, kas Burtnieku pagastā laika gaitā pakāpeniski ir radīts, apvienojot divus  lauku īpašumus — «Veģus» un «Zvārguļus». «Liesma» te pabija apmēram pirms apmēram gadiem desmit, tādēļ var salīdzināt, cik viss veselīgi sakuplojis, saaudzis un pat pieaudzis, radot klusus, ēnainus atpūtas stūrīšus. Nevar nepamanīt, ka skaistuma vairošana turpinās. Vareni izaugusi saimnieka Miervalža (saukta par Mieriņu!) stādītā bērzu birzs, un tagad vieta atrasta viņa kārtējam rūpju bērnam —jaunajai ceriņu kolekcijai prāvā teritorijā. Ir arī dīķi zivīm un ūdensrozēm.

Lai uzskaitītu visu dārzā ziedošo puķu un košumaugu daudzumu, diezin vai ar šo laikraksta lappusi pietiktu, tādēļ nosauksim vien populārākos šā brīža ziedoņus: dālijas (stāda pa krāsām!), cinijas, rudbekijas,  lauvmutītes, studentu neļķes, frēzijas, miķelīšus. Un visa ir daudz! Tāpat kā dažādi dekoratīvie augi: mahonijas, raspodiņi, plīvurpuķes, dažādu nokrāsu hostas, fizāļi, arī aveņzemenes.  Kur tad vēl Edītes peoniju kolekcija ar vairāk nekā 60 dažādībām, flokšu kolekcija arī ar 60 veidiem, pavasara narcišu un tulpju lauki! Visam sava vieta un ziedēšanas laiks, un tā, lai dārzs ziedētu no agra pavasara līdz pirmajiem sniegiem. Par to, kādēļ ir atlasīta un iekopta tik liela košumaugu daudzveidība, saimniece Edīte saka: «Mūsu dārzam ir uzticētas divas funkcijas: radīt skaistumu pašiem, ģimenei un draugiem, un – nodrošināt ziedu salona floristus ar izejmateriālu. Viss ir maksimāli pakārtots pircēju izvēlei un pieprasījumam.»

SAIMNIECE. Edīti nolēmām iemūžināt starp viņas neparastajām, viengadīgajām kleomēm. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru