Pateicīga, ka var strādāt profesijā, ko izvēlējusies un mācījusies

- 5.Jūnijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

Valmieriete, horeogrāfe LINDA MĪĻĀ. Valmieras Kultūras centrā vada divus deju kolektīvus – mūsdienu deju grupu Baltā un šova deju grupu AURUM. Strādā Valmieras Viestura vidusskolā Teātra klasē, kas tagad ir vidusskolas novirziens – skatuves kustība. Liesma sarunā ar Lindu noskaidroja, ka viņa dara vēl daudz ko citu.

Linda bērnudārzā nav gājusi. Sākusi dejot kopš piecu gadu vecuma. Vecāki aizveduši dejot, jo, kā Linda skaidro, «diez vai piecos gados kāds bērns saprot, ko viņš grib»

«Vienu gadu nodejoju tautas dejas un tad pārgāju uz sporta dejām. Tās dejoju līdz 17 gadiem. Paliku 12. klasē bez deju partnera, jo mans partneris aizgāja studēt uz Rīgu, viņš bija vienu gadu vecāks par mani.»

Bērnības atmiņās ir daudzie deju treniņi

«Braucām dejot arī ārpus Latvijas, bija arī treniņnometnes.

Atceros, ka stundas beidzās pulksten 15.00 un deju treniņi sākās pulksten 18.00. Atnācu mājās no skolas, uzreiz nepildīju mājasdarbus, bet gan pagulēju. Treniņš ilga kādas trīs stundas, un pēc tā, atnākot mājās, bija besis, bet ko darīt? Cēlos otrā rītā pulksten piecos vai sešos. Taču tas nebija regulāri.»

Dažas kleitas vēl ir saglabātas no sporta deju treniņu laikiem

«Vēl nesen dažas kleitas pārcilāju, jo tās vajadzēja iedot vienam projektiņam. No saglabātajām kleitām viena ir īpaša – melnā krāsā. Toreiz ar šo kleitu uzvarējām savā vecumā grupā – junioriem, bijām, man liekas, Latvijas vicečempioni, tas bija forši. Deju kurpes arī ir diezgan daudzas palikušas, bet apzināti tās nekolekcionēju – nemetīs taču tās miskastē, lai paliek.»

LINDA MĪĻĀ. Savā dzimšanas dienā 2019. gadā. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru