Patriotiskais mēnesis

- 5.Decembris, 2017
Sports
Laikrakstā

Novembra izskaņā Siguldas pauerliftinga biedrība jau trešo gadu pēc kārtas aicināja uz valsts meistarsacīkstēm klasiskajā jeb bezekipējuma spēka trīscīņā open jeb atklātajai vecuma grupai. Šoreiz siguldieši ierasto skolu sporta zāļu vietā ļāva iepazīties ar nesen uzcelto Siguldas Sporta halli. To novērtēt ieradās 17 komandas. Valmieras Spēka Pasaules blicei ierastajiem pretiniekiem — gulbeniešu, madoniešu un rēzekniešu spēcīgajām komandām — šoreiz pievienojās arī koknesieši un talsenieki. Taču tas neliedza valmieriešiem vēl pārliecinošāk izcīnīt komandu uzvaru.

Komandas uzvaras kaldināšanā savu ieguldījumu deva Elīnas Breivīkas uzvara 63 kg kategorijā ar rezultātu 285 kg. 84 kg kategorijā, paceļot 295 kg, otrā Juta Gargurne. Vīru konkurencē 66 kg kategorijā, atgriezies pēc traumas, ar 430 kg otrais Ivars Mauriņš. «Ko viņš šeit dara? Lai taču vācas pie veterāniem» — tā par Gunti Apsi pukojās konkurenti. Neraugoties uz faktu, ka ir par konkurentiem 10 — 20 gadus vecāks, Guntis pārliecinoši uzvarēja ar 532,5 kg. 83 kg kategorijā ar 527,5 kg septītais Normunds Kazuņins. 93 kg svarā ar 567,5 kg piektais Miks Goba, savukārt 105 kg svarā 582,5 kg summa neļāva līdz goda pjedestālam aizsniegties Artūram Fjodorovam. Vissmagākajās kategorijās — 120 un 120+ kg — principiāls duelis valdīja komandas biedru Māra Juzupa un Jāņa Anšmita starpā. Pirmās vietas, 820 un 822,5 kg summas. Katram sava veida uzvara — Jānim lielāka summa, taču Māris krietnā atrāvienā absolūtajā vērtējumā pēc Vilksa punktiem. Viņš tātad šī čempionāta absolūtais uzvarētājs, Jānis — otrais.

Patriotu mēnesī norisinājās arī Latvijas Universiādes sacensības svaru stieņa spiešanā guļus, kā arī Lāčplēša dienai veltītais Siguldas Kauss svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu. SP topošie treneri, sporta skolotāji Juta Gargurne un Deniss Koltoševs svinēja uzvaras 84+ un 74 kg kategorijās studentu cīņās ar rezultātiem 52,5 un 110 kg.

Lāčplēša dienā 57 kg grupā, pusi sava svara uzspiežot 18 reizes, trešā Marika Žarkova. Grupā virs 63 kg trešā ar 24 reizēm Līva Bērziņa, kamēr Agnese Bērziņa ar 10 reizēm ceturtā. Jauniešu konkurencē ar 9 paceltām sava svara reizēm 66 kg grupā trešais Maksims Tihomirovs. 83 kg grupu ar 15 reizēm uzvarēja Ričards Dudelis, kamēr grupu virs 83 kg — Ņikita Ļutovs ar 21 reizi. Ņikita un Ričards arī divi absolūti spēcīgākie jaunieši. Junioru grupā svarā virs 93 kg ar 14 reizēm otrais Oto Samušs. Oto arī otrs absolūti spēcīgākais juniors. Vīru konkurencē 83 kg grupā ar 18 reizēm ceturtais Artūrs Jansons, kamēr grupā līdz 105 kg ar 25 reizēm ceturtais Miks Goba.

Paldies Valmieras pašvaldībai par atbalstu! 16. decembrī gaidām līdzjutējus Valmieras 2. vidusskolā uz Valmieras skolu turnīru spiešanā guļus, kā arī valsts meistarsacīkstēm klasiskajā spēka trīscīņā jauniešiem, junioriem un veterāniem.

PAGAIDI TIKAI! Māris Juzups noskaņots bez ekipējuma labot rekordus ekipētajā spēka trīscīņā. Nākamreiz būs! Artūra Miķelsona foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru