Pērnavā punktu mašīnas vēl nestrādā

1.Oktobris, 2019

Svētdien pirmo jaunās sezonas oficiālo spēli aizvadīja Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti, Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā izbraukumā Pērnavā otrajā puslaikā pamatīgi zaudējot mājiniekiem.

Parnu SadamValmiera Glass/ViA 89:64 (21:24, 25:12, 22:18, 21:10)

Pirmo ceturtdaļu viesi aizvadīja ļoti cerīgi. Mājinieki, kuru rindās rezultatīvi cīnījās latvietis Blaus, ne tik viegli tika galā ar mūsējo aizsardzību, toties valmieriešiem uzbrukuma smailē izvirzītais ASV koledžu basketbolā pieredzi guvušais divmetrinieks Blumbergs spēlēja ļoti pārliecinoši, praktiski bez kļūdām realizējot visas metienu iespējas. Mača pirmo nogriezi ar trejaci pabeidza Engers, atstājot ostiniekus ar 3 punktu deficītu – 24:21.

Turpinājums vairs tik labs nesanāca. Igauņiem rezultatīvi turpināja spēlēt Blaus, viņam piebalsoja Rozentāls, iespēlējās vēl divi Pērnavas komandas leģionāri – Peidžs un īpaši jau divmetrinieks Marberijs, kuru apturēt soda laukumā izdevās aizvien retāk. Mūsējo vidū vislabāk cīnījās garais gals – bez Blumberga rezultatīvs bija arī Dubults, savos iznācienos uz maiņu rezultatīvs bija Riekstiņš. Šoreiz ēnā palika trīs potenciālie valmieriešu snaiperi – Andorā pagājušajā sezonā uzspēlējušais Vēveris, Liepiņš un vēl viens mūsu komandas starpsezonas papildinājums pieredzējušais liepājnieks Krastiņš. Bez šo punktu mašīnu atbilstoša pienesuma komandas punktu pūrā šosezon panākumus būs grūti izcīnīt.

Neliels cerību stariņš viesiem pazibēja 33. minūtē, kad pēc Dubulta un Engera metieniem izdevās starpību rezultātā samazināt vien līdz 9 punktiem – 60:69, taču mājinieki tūlīt veica 8:0 izrāvienu (77:60) un turpinājumā jau demolēja valmieriešu aizsardzību bez lielas pretestības...

Punktus mūsējiem guva: Blumbergs 16+13AB+3RP (ef.koef. +30), Dubults 12+4AB+1BM (+16), Vēveris 9+2PB+1BM+5 kļūdas (-2), Riekstiņš 8 (+5), Engers 7+3AB (+2), Liepiņš 5+3AB+3PB+3 kļūdas (+1), Elksnis 4+8RP+6 kļūdas (-1), Brokāns 3 (+1). Mājiniekiem rezultatīvākie: Marberijs 23+9AB (+27), Blaus 15+9AB (+19), Rozentāls 13+7AB+2PB (+20). Pārējā komandu statistika: divpunkti 57%:54%, trīspunkti 25%:16% (6/37), sodi 71%:72%, AB 48:36, RP 19:17, PB 12:7, BM 0:2, kļūdas 18:21, komandu ef. koef. summas 121:52. Mājinieku rezervisti viesus pārspēja ar 38:18, uz abpusēji kļūdainas spēles fona, kur diviem mūsu komandas līderiem Elksnim un Vēverim par abiem bija 11 melnas epizodes, tas bija ļoti būtiski.

Rīt būs jau cita spēle, atkal ar igauņiem, bet savā laukumā Valmierā. Mačā pret AVIS Rapla Pērnavā gūtā pārliecība jāsaglabā mūsu komandas garajiem, bet mazajiem jāspēlē bez kļūdām un jātrāpa savā treniņu zāles grozā. Par uzvaru!