Pētniecība sabiedrībai

- 11.Novembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) zinātniskais asistents Oskars Java pievērsies dokumentārā mantojuma izpētei. Pētījuma mērķis – veidot sinerģiju starp pētniecību un sabiedrību. 

«Dokumentārais mantojums ir dažādi ar roku rakstīti materiāli, senas fotogrāfijas, audioieraksti u.tml. Tas ir aizraujošs darbs, ar ko šobrīd nodarbojas vairāki kolēģi no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Vidzemes Augstskolas. Viņi apzina krājumus, lai jaunradītu zināšanas,» skaidro pētnieks. Viņš stāsta, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas arhīvu krājumos rodami materiāli, sākot no 16. gadsimta, kas vēsta par pavisam citu vēsturi, nekā esam raduši domāt.

«Piemēram, 50 okupācijas gados cilvēkiem mērķ­tiecīgi iegalvoja, ka latviešu tauta bijusi vergu tauta. Vēstures liecības atklāj, ka tie ir meli! Latviešu tauta vienmēr bijusi daļa no Rietumu pasaules, un arī tajos laika līkločos, ko dēvējam par verdzības laikiem, Latvijā bija tautieši, kuri strādāja valdībā un ieņēma augstus amatus, bija tirgotāji un saim­nieki.

OSKARS JAVA. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru