Pie mums un citur

Valmieras novadā īstenos nozīmīgus ielu infrastruktūras investīciju projektus

- 28.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldība Valmierā, Valmiermuižā un Rūjienā īstenos vairākus nozīmīgus ielu infrastruktūras investīciju projektus. Apstiprināšanas procesā vēl ir ielu un ceļu infrastruktūras investīciju projekti Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā, Burtnieku apvienībā, Kocēnu apvienībā, Mazsalacas apvienībā un Strenču apvienībā, kā arī Valmierā. Pārbūves darbi tiks īstenoti par pašvaldības budžeta līdzekļiem, saņemot Satiksmes ministrijas atzinumu aizņēmuma saņemšanai no Valsts kases.

Pie varenā Kaņepju ozola

- 26.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Oficiāla ziņa vēsta: "Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta Apsaimniekošanas pasākumi dabas pieminekļudižkoku saglabāšanai Valmieras novadā ietvaros noslēgts līgums ar uzņēmumu SIA Labie koki par Valmieras novadā esošo dižkoku kopšanas darbiem."

Nepaskrien garām "Ziedu skapim"!

- 25.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Ja brauc pa Valmieras – Brenguļu ceļu un mazliet prātīgāk to dara ceļa trešajā kilometrā, pusceļā no pilsētas līdz Brenguļiem, tad acu skatam garām nepaslīdēs kaut kas līdz šim nebijis pašā ceļmalā, ceļa kreisajā pusē.

Arheoloģiskā izpēte Zilākalnā tuvojas noslēgumam

- 12.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Īstenojot Kohēzijas fonda projektu «Antropogēnās slodzes samazināšana un kompleksu apsaimniekošanas pasākumu īstenošana dabas liegumā «Zilaiskalns» Valmieras novada pašvaldībā», tiek veikta arheoloģiskā izpēte valsts nozīmes kultūras piemineklī «Zilaiskalns ar Upur­akmeni – kulta vieta un viduslaiku kapsēta». Projekts paredz demontēt esošo ugunsnovērošanas torni un uzbūvēt jaunu publiski pieejamu skatu torni.

Glābšana kā instinkts

- 7.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Latvijā no 15. maija, kad oficiāli sākusies peldsezona, no ūdenstilpēm izcelti jau tuvu trīsdesmit bojāgājušo, bet kopš gada sākuma kopā pāri septiņdesmit. Lai arī ik gadu cilvēki tiek brīdināti nerīkoties pārdroši, apzināties savas spējas un peldētprasmes, statistika liecina, ka ūdens prieki ne visiem beidzas laimīgi. Varbūt ar brīdināšanu nepietiek? Par citu valstu glābēju pieredzi un alternatīvām prevencijas iespējām Latvijā šoreiz «Sirdsāķīšos» stāsta kinoloģe, suņu un viņu saimnieku apmācību glābšanai uz ūdens aizsācēja mūsu valstī INGŪNA TIHOMIROVA.