Pie sadarbības partneriem Vācijā

- 13.Jūnijs, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Maija nogalē  biedrības «No Salacas līdz Rūjai» valdes priekšsēdētāja Evija Nagle un biedrības darbinieces Daiga Siliņa un Aija Žideņa devās vizītē uz Saksijas-Anhaltes pavalsts galvaspilsētu Magdeburgu Vācijā. Vizītes mērķis bija sagatavošanās starpvalstu sadarbības projekta norisēm. Jau informējām par pirmo tikšanos janvārī, kuru mēs rīkojām Kocēnu novadā. Šī bija atbildes vizīte, lai tiktos ar Vācijas partneriem un uzzinātu par viņu interesi un mērķi sadarboties.

Latvijas pusi sadarbības projektā pārstāvēs arī Vidzemes lauku partnerība «Brasla». Kopīgi esam izstrādājuši mērķus un aprakstījuši sagaidāmos rezultātus — realizēt vides sakārtošanas pasākumus. Abu valstu partneriem aktuāla ir degradētu teritoriju sakārtošana un izmantošana saimnieciskiem mērķiem. Daudzas teritorijas kļūst par CO2 piesārņojuma palielinātājām. Piemēram — izstrādāti kūdras purvi. Ko efektīvu ar tiem iesākt, vai tur ir iespējama jelkāda uzņēmējdarbība? Vizītes laikā gribējām uzzināt par Saksijas-Anhaltes pieredzi šajā jomā. Apmeklētajā reģionā, kas atrodas Magdeburgas pievārtē, norit intensīva lauksaimniecība. Auglīgās zemes jau izsenis tiek izmantotas cukurbiešu audzēšanai. Cukura ražošanai ir uzceltas lielas un mazas rūpnīcas. Daļa no tām ir ļoti senas, bet ir arī VDR laiku būves. Cukura nozare ir modernizēta, un vecās rūpnīcas ir kļuvušas par graustiem. Kopā ar vācu partneriem mūsu mērķis ir piesaistīt augsti profesionālus vides speciālistus, kuri varētu mūs pamācīt, kā racionālāk sakārtot šos objektus. Un vēl — vēlamies apmainīties pieredzē par salmu izmantošanu lauku māju būvniecībā.

PIEREDZE NODRĒS. Aija Žideņa (no kreisās), Daiga Siliņa un Evija Nagle kopā ar kādu no vietējiem projektu vadītājiem. Foto no personiskā arhīva

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru