Pie sirds pieaugusī kodu karte

- 21.Septembris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Šonedēļ «Gerharda ministrija» (pavisam drīz tā droši vien sauksies pavisam citā uzvārdā) rīkoja ikgadējos tradicionālos pasākumus valsts un pašvaldību piedāvāto e-pakalpojumu uzstājīgākai reklamēšanai Latvijas sabiedrībā. Tik tiešām vajadzīga un neatliekama lieta. Tikai, šķiet, arī pašam uz sevi paraugoties, tāda viegli bezcerīga...

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ne pirmo gadu īsteno izglītojošu programmu, kas veicina tautas prasmi kārtot sev nepieciešamās formalitātes tiešsaistē – lai ļaudis lieki nedrūzmētos un nenīktu iestāžu gaiteņos. Tāpēc arī jau praktiski aizvadītā un, iespējams, arī jūsu pamanītā e-Latvijas popularizēšanas kampaņa saucās tieši tā – «Dienas bez rindām».

Programmas nozīmīgākā sastāvdaļa ir 6000 «digitālo aģentu» apmācība. Jau tūkstotis tādu darbojas mūsu vidū. Viņu uzdevums ir konsultēt cilvēkus, kā e-pakalpojumus izmantot arī sadzīvē vai atpūtā, ne tikai kontaktos ar valsti un vietvaru. Tāpat aģentiem jāmāca mums droša darbošanās internetā, tā «higiēna» – lai ļaudis tur lētticīgi neuzrautos uz blēžiem un nepiesārņotu savus datorus vai tālruņus ar postošiem «vīrusiem».

Šādi aģenti tiek vervēti valsts un pašvaldības iestādēs, tostarp īpaši starp gataviem lietaskokiem – vienoto klientu apkalpošanas centru darbiniekiem un bibliotekāriem. Tiekot uzrunāti arī skolotāji un žurnālisti. Izskaidrošana un apgaismošana aģentiem nav jāveic sabiedriskā kārtā – VARAM no programmai atvēlētā finansējuma pārskaita pašvaldībām naudu, kas domāta viņu darba gratifikācijai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru