«Piena Loģistika» – viens no straujāk augošajiem piensaimnieku kooperatīviem Latvijā

- 7.Aprīlis, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Lauksaimnieku pakalpojumu piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība «Piena Loģistika» noslēgusi aizvadīto gadu ar 17,7 miljonu eiro apgrozījumu, kas veidojies, iepērkot un realizējot pavisam 55311 tonnas piena, dienā vidēji realizējot 150 tonnas.

Pēc apgrozījuma rādītājiem un biedru skaita «Piena Loģistika» ir kļuvusi par vienu no straujāk augošajiem un lielākajiem piensaimnieku kooperatīviem Latvijā. Pašlaik tajā ir apvienojušies 62 biedri, kuri ikdienā sekmīgi izmanto kooperatīva priekšrocības.

«Katrs gads parāda, ka, strādājot kopā, spējam sasniegt jaunus mērķus, augt biedru skaita ziņā, piena realizācijas apjomā, iekšējo darbību attīstībā un vēl citās jomās. Kooperatīva mērķis ir veidot stabilitāti darba procesos, pārstāvēt biedru intereses dažādos jautājumos un veicināt biedru saimniecību izaugsmi. Līdzšinējā veiksmīgā darbība ar biedru iesaisti mums ļāvusi izveidot arī uzkrājumu, kas palīdz attīstīties kooperatīvam un veidot stabilitāti. Tas darbojas arī kā sava veida drošības spilvens un, pats galvenais, ar šā uzkrājuma palīdzību esam spējuši izveidot finansiālā atbalsta fondu saviem biedriem, kas ļauj augt un attīstīties kooperatīva biedriem individuāli,» skaidro «Piena Loģistikas» valdes priekšsēdētājs Agris Ludriksons (Mazsalacas novada Z/S «Kūdras»).

AGRIS LUDRIKSONS: «Cik sevi atceros kā piena ražotāju, tik arī esmu par to, ka zemnieks viens pats nav un nebūs nopietni ņemams. Tikai kopā  spējam būt lielāki un spēcīgāki un tikai sadarbībā arī piena iepirkuma cenu varam iegūt labāku.» Foto no «Liesmas» arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Piens - 7.Aprīlis, 2021 - 22:10

Viens no stagnējošākiem kooperatīviem Latvijā ar ļoti vāju vadību.
Gudrākais vadības izdomājums - katru mēnesi iekasēt no kooperatīva biedriem pamatīgas summas, ko pēc tam aizdod tiem pašiem biedriem uz procentiem.
Teiciens - ir aitas, būs cirpēji -, būtu precīzs raksturojums.
Vairāki nopietni piena ražotāji jau sen pameta šo kooperatīvu. Iepazīstoties tuvāk ar "vadību" un vērojot procesus šajā sabiedrībā, viņiem bija skaidrs, ka sadarboties ar šādu stagnējošu uzņēmumu nav viņu interesēs.

Valdis - 8.Aprīlis, 2021 - 01:40

In reply to by Piens

Skaidrs, ka ar šo kooperatīvu kaut kas nav kārtībā.
Kopš uzņēmumu pameta ilggadējie speciālisti un visās biedru sapulcēs vadība nolīga reliģisko sektantu "saldas mēlītes kulstīšanai" , tā vietā lai runātu par kooperatīvam svarīgiem jautājumiem, šis veidojums ir ļoti riskants ar miglā tītu nākotni.
Žēl to nabaga zemnieciņu, kas domā, ka kooperatīvu vada augsti profesionāla komanda.

Anna - 7.Aprīlis, 2021 - 22:26

Jā, jā, tie vājprātīgie atvilkumi nav izturami
Nevienam citam piena uzpircējam tādi nav
Apkaunojoši !!!

Lakstu puve - 8.Aprīlis, 2021 - 09:32

Biedriem tiek aizdevumos izsniegta viņu pašu nopelnītā nauda ar palielu procentu likmi. Ieturējumi = uzkrājumi. Tā samaksas sistēma tur ir katram sava, tāpat kā cena. Vajag aiziet “parunāties” un būs labāka cena uz pāris mēnešiem.
Šis raksts izskatās pēc palīdzības sauciena, apgrozījums krītas pa gadiem, attīstības nav... biedru skaits ir tāds pats kā iepriekšējos gados.

Pievienot komentāru