Piešķirtas balvas par mūža ieguldījumu

- 30.Oktobris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems aktieris Rihards Rudāks, bet balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā piešķirta režisoram Varim Braslam.

Valmieras teātra režisors Varis Brasla un Valmieras teātra aktieris Rihards Rudāks balvas saņems novembrī. Katrs savā notikumā, bet visai Latvijas teātra un kino mākslai nozīmīgos pasākumos.

Novembra vidū tiks pasniegtas «Lielā Kristapa» balvas, un tajā vakarā Varis pasākumā nebūs vienīgais no Valmieras, jo šoruden par šī gada Nacionālās kino balvas «Lielais Kristaps» nominantēm nosauktas arī Inese Pudža un Ieva Puķe. Kategorijā «Labākā aktrise» balvai nominēta Inese Pudža par lomu filmā «1906», savukārt nominācijā «Labākā aktrise otrā plāna lomā» izvirzīta Ieva Puķe par darbu filmā «Jelgava '94».

«Varis Brasla ir viens no atpazīstamākajiem vārdiem Latvijas kinematogrāfijā; tieši viņš saņēmis līdz šim visvairāk (četrus) Lielā Kristapa apbalvojumus labākās spēlfilmas kategorijā – par filmām Novēli man lidojumam nelabvēlīgu laiku (1980), Emīla nedarbi (1985), Par mīlestību pašreiz nerunāsim (1988), Ūdensbumba resnajam runcim (2004). Un varbūt viens no spilgtākajiem Vara Braslas talantiem ir prasme strādāt ar mazajiem aktieriem, uzņemot filmas ar un par bērniem – Tereona galva (1982), Emīla nedarbi (1985), Ziemassvētku jampadracis (1993), Ūdensbumba resnajam runcim (2004), Vectēvs, kas bīstamāks par datoru (2017).Vara Braslas radošajā kontā ir 15 spēlfilmas, viena vairāksēriju dokumentālā filma, asprātīgs latviešu valodas mācību seriāls un daudz Valmieras teātra iestudējumu,» paudis Nacionālais kino centrs.

Informācija ir balta patiesība, jo Varis Brasla turpina iestudēt, un pašlaik kopā ar prāvu aktieru

PALDIES Varim Braslam par «Pigmalionu». Šos vārdus režisors bieži dzirdēja, pērnajai teātra sezonai noslēdzoties, kad kolektīvs Vari sveica 80. dzimšanas dienā. Skatītāji viņam saka paldies ne tikai par teātri, bet arī burvīgu kino. Foto no VDT arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru