Pirmais gads ar taromātiem

- 3.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šie 10 centi par depozīta iepakojuma vienību ir motivējoši. Aptaujas rāda, ka tieši pusei iedzīvotāju šo 10 centu atgūšana ir būtiska, lai piedalītos šajā sistēmā un atgrieztu šo iepakojumu. Diezgan liels iedzīvotāju skaits arī norāda – viņu skaits pārsniedz 40% – vides mērķu svarīgumu, tā ka mēs redzam šo atbalstu ne tikai finansiālu, bet arī kā atbalstu aprites ekonomikas idejām, ilgtspējas idejām, kas iedzīvotājus motivē.

Noteikti daļu iedzīvotāju motivē pērnā gada decembrī ieviestā ziedošanas iespēja, kad, nododot iepakojumu, ir iespēja ziedot kādam no mērķiem – vai nu Ukrainas bēgļiem, vai senioriem, vai dzīvniekiem. Šis noteikti ir vēl viens motivētājs tiem, kuriem šķiet, ka 10 centi viņiem neko nenozīmē un ka vieglāk iepakojumu iesviest turpat atkritumu tvertnē pie mājas. 

Tā ka kopumā visi šie dažāda veida motivētāji iedarbojas, un patiešām – iepakojuma atgriešanas rādītāji ir gana labi. Pēdējos mēnešos tie ir nostabilizējušies ap 80%, kas jau sistēmā atgriežas. Pirmā gada 11 mēnešos varbūt tie nav tik labi kopumā, jo nav arī izpildīti visi formālie mērķi, bet tas ir saistīts ar šo garo pārejas periodu, kas mums bija 6 mēneši un kas bija ļoti ērts ražotājiem, lai lēnām pārslēgtos uz sistēmu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru