Policijas hronika

- 9.Aprīlis, 2020
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Par aktuālo stāsta Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants JĀNIS BAGĀTS: 

«Pēdējo divu nedēļu laikā Valmieras rajona teritorijā Valsts policija par dažādiem noziegumiem uzsākusi 23 kriminālprocesus – 11 gadījumos tās bijušas alkohola zādzības no veikaliem galvenokārt Valmierā, ir arī aizturētie uz izmeklēšanas laiku – divām diennaktīm. 23. martā Valmierā nozagts BMX velosipēds 200 eiro vērtībā, 28. martā Daliņa ielā nebija iespējams ilgstoši sazināties ar kādu cilvēku, kas, iespējams, atrodas bezpalīdzīgā stāvoklī. Pēc durvju atvēršanas tika atrasts vīrieša līķis bez vardarbīgas nāves pazīmēm.  Beverīnas novada Kauguru pagastā kādā mājā no dzīvokļa nozagta nauda – 200 eiro.

16. martā saņemts ķīmiskās ekspertīzes atzinums, ka kāds iepriekš par kriminālatbildību brīdināts jaunskungs, nupat sasniedzis pilngadību, par atkārtoti gada laikā narkotisko un psihotropo vielu neatļautu lietošanu bez ārsta nozīmējuma iedzīvojies kriminālprocesā.

Kāds jaunietis, būdams alkohola reibumā, pa A3 šoseju vadījis autoservisā zagtu auto bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, līdz ar to pret viņu uzsākti divi kriminālprocesi – par zādzību un auto vadīšanu reibumā. Arī viņš tika aizturēts uz 2 diennaktīm.

Vēl kriminālprocess uzsākts par to, ka Kocēnu novadā automašīnai Volvo izsists aizmugurējais stikls un no maka nozagta nauda – 45 eiro, divas pudeles alus, kā arī citai personai piederoši 400 eiro no cimdu nodalījuma.  

Kocēnos kāds jaunietis krimināllieguma laikā vadījis auto Audi 80, par ko uzsākts kriminālprocess, līdzīgu pārkāpumu izdarījis arī jaunietis Valmierā, Brenguļu ielā, – viņam tāpat ierosināts kriminālprocess.

2. aprīlī Kocēnu pagastā Gaujā aiz slimnīcas tilta sadarbībā ar VUGD darbiniekiem atrasts no 29. marta bezvēsts prombūtnē izsludinātas sievietes līķis.

3. aprīlī Valmieras pagastā atrasts vīrieša līķis bez vardarbīgas nāves pazīmēm, par to arī uzsākts kriminālprocess.

6. aprīlī īsi pirms pl. 8 konstatēts, ka Cempu ielā 12, izsitot pagalma durvju rūti, iekļūts ēkā un no veikalā esošā kases aparāta nozagta nauda 68 eiro, uzsākts kriminālprocess.

Attiecībā uz Covid-19 vīrusu – šobrīd pildām valdības uzdevumus, kontrolējot vietas, kur mēdz pulcēties iedzīvotāji. Braucam gan pa pilsētu, gan laukiem, skaļruņos atgādinot ievērot 2 m distanci, pārāk daudz netusēt vienuviet. Esam sastādījuši 9 administratīvā pārkāpuma protokolus un uzlikuši sodus pēc Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.1 panta,  kas paredz par ārkārtējā stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro un juridiskajām personām no 140 līdz 5000 eiro, taču vēlreiz gribu uzsvērt, ka mūsu mērķis nav kādu sodīt, bet gan skaidrot situācijas nopietnību, jo viss tiek darīts sabiedrības labā. Pēc tam, kad tika noteikta 2 metru distances ievērošana un pulcēšanās ne vairāk kā divām personām, bija satraukums par pārvietošanos privātajā transportā, taču cilvēku skaitu mašīnās nekontrolējam un to arī nedarīsim, iedzīvotājiem pašiem jāsaprot – jo mazāk, jo labāk.

No aprīkojuma mums  ierobežotā skaitā piešķirtas sejas maskas, cimdi, dezinfekcijas līdzekļi, kā arī vienreiz lietojamie kombinezoni, kuri ir līdzi katrai ekipāžai, lai lietotu reālas nepieciešamības gadījumā. Paldies jāteic mūsu kolēģes vīram, kas pats pagatavoja un mums uzdāvināja sejas vairogus, – tos dodam līdzi patruļām, lai būtu katrā mašīnā. Esam pateicīgi visiem par mums piešķirtajiem aizsardzības līdzekļiem, jo šajā brīdī nekas nebūs par daudz.»

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru