Politika pandēmijas ēnā

- 30.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Lai arī aizvadītais, 2020. gads aizritēja koronavīrusa pandēmijas zīmē, tā laikā netrūka arī politisko notikumu, kuri citos apstākļos būtu piesaistījuši ievērojami vairāk uzmanības. Vismaz trim no šiem notikumiem solās būt ievērojamas ilgtermiņa sekas.

Pirmkārt jau notika Latvijas galvaspilsētas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, kuru rezultātā varu zaudēja domi ilgstoši stūrējusī Saskaņa. Ņemot vērā virkni korupcijas skandālu galvaspilsētā, kā arī atbalsta šim politiskajam spēkam lēnu, taču ilgstošu samazināšanos, rezultāts nebija negaidīts. Vienlaikus par pārsteigumu daudziem kļuva fakts, ka par faktisko vēlēšanu uzvarētāju kļuva partija Progresīvie, iegūstot 11 no 60 vietām Rīgas domē.

Būtiska nianse – Progresīvie sevi pozicionē kā kreisas ievirzes partiju pēc Ziemeļvalstu parauga, atšķiras no vairākuma varas partiju ar iecietību pilsonības un nacionālajos jautājumos (tostarp atbalsta tiesības pašvaldību vēlēšanās balsot visiem iedzīvotājiem, ne tikai pilsoņiem), kā arī uzsver neiecietību pret korupciju. Atklāts paliek jautājums, kā partijai ar šādiem uzskatiem izdosies sadzīvot ar klasiskajām varas partijām Latvijas galvaspilsētā un kas notiks, ja pretrunas kļūs nesamierināmas. Tajā skaitā – kā tas kopumā ietekmēs iekšpolitiskos procesus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru