Pretējās puses viedoklis

17.Jūnijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Kā zināms, Liesmā jau vairākas nedēļas tiek aplūkoti Autotransporta direkcijas rīkotā konkursa rezultāti. Izraisījusies asa domu apmaiņa, kurā pagaidām loģiskāki šķiet Vidzemes līdzšinējo pasažieru pārvadātāju argumenti. Šodien pretējā svaru kausā liekam SIA B-Bus valdes priekšsēdētāja Vitālija Komara skaidrojumu, viņaprāt, lai kliedētu jebkādas šaubas un pieliktu punktu nepamatoti saceltajai ažiotāžai ap uzņēmumu un konkursa rezultātiem. Lai nerastos aizdomas par faktu nekorektu interpretāciju, teksts tiek publicēts bez kādām korekcijām. 

«B-Bus un Sabiedriskā autobusa vārds saistībā ar Autotransporta direkcijas konkursa rezultātiem tiek locīts un izmantots medijos dažādās interpretācijās, atsevišķus faktus sagrozot vai izraujot no kopēja konteksta, ar mērķi izplatīt apmelojošu informāciju un graut uzņēmumu reputāciju. Tad nu palūkosimies, vai tiešām tas velns ir tik melns, kā to mālē atsevišķi pašvaldību transporta uzņēmumi, kuri nespēj pieņemt faktu, ka diemžēl viņi nav konkurētspējīgi brīvajā tirgū.

Domāju, ka vairums piekritīs, ka Sabiedrisko autobusu, kas pasažieru pārvadājumu nozarē strādā kopš 1958. gada, ar vairāk nekā 60 gadu pieredzi grūti nosaukt par jaundibinātu uzņēmumu, līdzīgi kā VTU Valmiera, CATA u.c. pagājušā gadsimtā dibinātie uzņēmumi. Sabiedriskais autobuss savu darbību uzsāka ar nosaukumu Saldus autobusu parks, taču atšķirībā no augstāk minētajiem pašvaldību paspārnē strādājošiem uzņēmumiem 2011. gadā to iegādājās B-Bus. Savukārt B-Bus zīmols tika izveidots, apvienojoties Beļģijas uzņēmumam MandelCar Tourisme (1933.) un Latvijas uzņēmumam Blagovest Tur, tādēļ attiecībā ne uz Sabiedrisko autobusu, ne B-Bus, kas var lepoties ar starptautisku pieredzi nozarē, attiecināts apzīmējums jaundibināti uzņēmumi neiztur nekādu kritiku. B-Bus grupā ietilpst šādi Latvijas un Lietuvas uzņēmumi: SIA Sabiedriskais autobuss, SIA Rīgas mikroautobusu satiksme, SIA Ekspress-Ādaži, SIA Migar, UAB Transrevis un UAB Uma Trans. Ar 505 lielu autobusu parku B-Bus grupa ir trešais lielākais pārvadātājs Baltijas valstīs un pirmais starp privātajiem uzņēmumiem. 

VITĀLIJS KOMARS.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru