Prioritātes: riepas, atkritumu uzskaite un jaunas tehnoloģijas

23.Jūlijs, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Jaunā Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga savus amata pienākumus pilda tikai divus mēnešus, tāpēc iepazīstas ar situāciju Latvijas reģionos, apmeklējot gan lielākos centrus, gan arī atkritumu savākšanas, noglabāšanas un pārstrādes uzņēmumus. Pagājušajā nedēļā trešdien viņa savā Vidzemes tūrē vispirms piestāja Cēsīs, tad apmeklēja Vidzemē lielāko atkritumu noglabāšanas un šķirošanas poligonu Daibe, kur tikās ar ZAAO vadību un reģionālās preses pārstāvjiem, bet iepazīšanās braucienu noslēdza reģiona industriālajā galvaspilsētā Valmierā.

Liesma ar Elitu Baklāni-Ansbergu tikās poligonā Daibe, kur notika improvizēta preses konference. Pirms tam VVD ģenerāldirektore ZAAO valdes priekšsēdētāja Aivara Sirmā pavadībā bija izbraukājusi visus poligona Daibe iecirkņus, iepazīstoties ar tur lietotajām tehnoloģijām, arī apmeklējusi dabas un tehnoloģiju parka URDA ēku, kā arī iepazinusies ar atkritumu kravu reģistrācijas mehānismu poligona dispečerdienestā. Elīnu Baklāni-Ansbergu ļoti interesēja tīri tehniski ikdienas jautājumi – kā un kādas atkritumu kravas nonāk poligonā, kā tās tiek reģistrētas un kas ar kravām notiek tālāk. Tāpat ģenerāldirektore interesējās par praksē izmantojamo atskaišu sistēmu un to savstarpējo nesavietojamību saistītajām problēmām.

Lūk, daži Liesmas jautājumi un atbildes no preses konferences.

Šodienas vizīte uzņēmumā ZAAO, kas ir līderis nozarē un pionieris dažādās jomās, manuprāt, ne tikai Vidzemē – esat ieradusies MĀCĪT vai tomēr MĀCĪTIES?

Vairāk droši vien mācīties. Bet šeit mēs runājām arī par visu nozari kopumā, kādi uzlabojumi nepieciešami sistēmu lietošanā, jo tas, manuprāt, ir ļoti svarīgi. Mēs apzināmies, ka ZAAO un citi uzņēmi, kas darbojas atkritumu apsaimniekošanas jomā vai arī jebkurā veidā, kam ir izsniegtas atļaujas vidi piesārņojošai darbībai, ir VVD klienti. Un mums ir ļoti svarīgi ņemt vērā arī šo klientu viedokli par sadarbību, lai mēs varētu strādāt tā, lai darbība būtu abpusēji jēgpilna, arī tās kontrolējošā daļa. Ja informācijas sistēmu lietošana, atskaitīšanās ir ērta, tad tas ir veids, kā mēs varam veicināt, ka dati tiek ievadīti pareizi, ka vispār informācija tiek sniegta un ne tikai ļoti apzinīgie uzņēmumi, kā, piemēram, ZAAO, to lieto, bet visi to dara. Ja sistēmas lietošana ir ļoti sarežģīta un grūta, tad cilvēki, dabiski, cenšas no tās izvairīties.

SVEICIENI ARĪ NO LIESMAS. Vides valsts dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga ar 10. jūlija Liesmas numuru rokās pārrunā poligona Daibe apskates maršrutu ar ZAAO valdes priekšsēdētāju Aivaru Sirmo (vidū), par viņas tās dienas pasākumu plānu Valmierā būs atbildīgs VVD Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktors Aivars Liepa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru