Protesta brauciens pretī pavasarim un reālai rīcībai

- 6.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdienas, 5. februāra, rīts daudzviet Latvijā sākās ar pamatīgu traktoru rūkoņu, jo lauksaimnieki visos valsts reģionos ar lauksaimniecības tehniku pulcējās protesta akcijai, lai pievērstu uzmanību un rastu reālu rīcību nozarē samilzušajiem jautājumiem, kas neatrisināti iestrēguši politiskajos un ierēdniecības gaiteņos.

Vidzemes zemnieki jau kopš astoņiem rītā ar lauksaimniecības tehniku sāka pulcēties Valmierā – kooperatīvās sabiedrības «VAKS» teritorijā, uz kuru daudziem no viņiem ceļš ir labi zināms un ik sezonu regulāri ar bagātīgām graudu kravām mērojams ražas novākšanas laikā. Šoreiz iemesls cits. Valmierā pie VAKS uz protesta akciju sabraukušajiem par tiem emocionālās uzrunās atgādināja vairāki lauksaimnieku pārstāvji. Tā Mazsalacas z/s «Lojas» saimnieks Mareks Bērziņš atgādināja, ka, kopš viņš ir lauksaimnieks, nozari ik pa laikam ir piemeklējušas krīzes un dabas pārbaudījumi, bet tās tik ļoti nebremzēja attīstību, kā pašlaik to dara milzīgā birokrātija, kas ne vienu vien ieceri noliek uz bremzēm un lauksaimniekam liek justies nevajadzīgam, tādēļ šī protesta akcija ir par Latvijas lauku rītdienu – arī par mazo lauku skolu likteni, par lauku ceļiem un vēl citām nebūšanām.

PIRMS PROTESTA BRAUCIENA. VAKS teritorijā – necerēti daudz lauksaimniecības tehnikas ar valsts karogiem, plakātiem, asprātīgiem citātiem un uzmundrinoši vienojošām uzrunām grūtā brīdī. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru