Pusaudžu resursu centrs

- 15.Jūlijs, 2021
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Kopš 1. jūlija, pateicoties Veselības ministrijas finansējumam, darbu ir uzsākusi  SIA Bērnu un pusaudžu resursu centra (PRC) reģionālā filiāle Valmierā, Beātes ielā 62. Liesma šo centru apmeklēja otrdien, 13. jūlijā, centra oficiālajā atklāšanas dienā, kurā piedalījās: Liene Dambiņa – Bērnu slimnīcas fonda vadītāja, Ņikita Bezborodovs – bērnu psihiatrs, PRC valdes loceklis, Dr. Anete Masaļska – bērnu psihiatre, Pusaudžu resursu centra vadītāja, Līga Bērziņa – PRC Valmieras filiāles biroja administratore, Kristīne Kiriloviča – PRC Valmieras filiāles klīniskā psiholoģe, Arta Bulmeistare – PRC Valmieras filiāles klīniskā psiholoģe, Valmieras novada pašvaldības un mediju pārstāvji.

«Jau kopš pirmās dienas, kad izveidojām Pusaudžu resursu centru, mērķis bija šāda veida palīdzību nodrošināt arī jauniešiem reģionos. Lūgumus pēc atbalsta esam saņēmuši vairāk nekā no 60 Latvijas pilsētām visos novados, tāpēc jaunie reģionālie centri ir vērtīga iespēja ikvienam pusaudzim ar mentālās veselības problēmām iegūt savlaicīgu palīdzību. Liels ieguvums ir mūsu komanda, kurā strādā 40 pieredzējuši speciālisti, tostarp bērnu psihiatri un pusaudžu narkologi, viņu zināšanas un palīdzība tagad ir pieejama arī pusaudžiem reģionu centros,» komentēja Liene Dambiņa.

«Ideja par Pusaudžu resursu centra veidošanu sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu radās vairāk nekā pirms četriem gadiem, apzinoties to, ka psihiskā veselība ir ārkārtīgi svarīga veselības daļa. Taču ilgstoši šai jomai Latvijā netika pievērsta pietiekama uzmanība. Tieši pusaudža posms cilvēka dzīvē ir ļoti īpatnējs un svarīgs visai turpmākajai cilvēka dzīvei. Covid-19 pandēmija to apliecināja, izgaismojot pusaudžu psihiskās veselības problēmas,» tā Ņikita Bezborodovs.

ATKLĀŠANAS DIENĀ. PRC Valmieras filiāles komanda (no kreisās): Līga Bērziņa, Arta Bulmeistare un Kristīne Kiriloviča.

Ginta Riekstiņa, teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru