«Riekumā» prot pūru pielocīt

- 25.Marts, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Plecu lakati, cimdu un zeķu pāri, vairāki dvieļi, smalkas šalles un jostas skatāmas Valmieras Valsts ģimnāzijas Tautas lietišķās mākslas studijas «Riekums» izstādē.

Izstāde atklāta un vēl visu aprīli būs aplūkojama Valmieras pagasta bibliotēkā. Izstādē gan studijas «Riekums», gan viņu draugu veikums, jo rokdarbi ir vaļasprieks, kas nedarītājam tā arī paliek nesaprotams, bet tie, kuri aizrāvušies, aušanu vai adīšanu nevar nolikt maliņā, garu mūžu dzīvojot. 

«Mana skolotāja rokdarbos, aušanā bija vecākā māsa. Ļoti stingra skolotāja – kā kļūda, tā jāsāk no gala,» pastāstīja studijas «Riekums» izveidotāja un ilggadējā vadītāja Janīna Grāvere. Tie, kas no pieredzējušās tautas daiļamata meistares apguvuši prasmes, saka, ka aušanā bez stingrības nemaz nevar, bet pati aušana – pulciņa un studijas ietvarā – Valmieras Valsts ģimnāzijā (laikam ejot,  skolas nosaukumi gan mainījušies) iespējama jau vairāk nekā 30 gadus. Reta tā skola, kur nu vēl ģimnāzija, kurā līdztekus vispār­izglītojošiem un eksaktiem pulciņiem bērniem un jauniešiem ir iespēja sēsties stellēs. Aušanas pulciņš savulaik darbojies pionieru istabā, tad novadpētniecības telpā, bet, ja visus šos radu rakstus un dokumentāciju nelasīt teju vai ar juridisku precizitāti, tad viss patiesībā sācies jau 1985. gadā ķīmijas skolotājas, kurai pašai ļoti patīk rokdarbi, Janīnas Grāveres dzīvoklī.

SKOLOTĀJA ar lielo burtu – tā par Janīnu Grāveri, kas izveidojusi un ilgus gadus vadījusi Valmieras Valsts ģimnāzijas Tautas lietišķās mākslas studiju «Riekums», saka tās pašreizējā vadītāja Linda Sproģe. Abām patīk aušana un rokdarbi, tāpēc radošā kopdarbā aizvadīti 30 gadi. Ilzes Kalniņas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru