Rūjienā – diskusija ar VARAM ministru

- 10.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Administratīvi teritoriālās reformas projekts, neskatoties uz 7. novembrī Latvijas novadu iedzīvotāju protesta akcijā pausto, ka brāķis jāpārstrādā, Saeimā izturējis pirmo lasījumu, un 18. decembrī paredzēts tā otrais lasījums. Tā kā vēl var iesniegt uzlabojuma priekšlikumus, loģisks bija Rūjienas un Naukšēnu novadu uzņēmēju ielūgums VARAM ministram Jurim Pūcem ierasties uz klātienes diskusiju Rūjienas kultūras namā.

Lai gan 6. decembra pēcpusdienā pamatīgi lija, tas nebija šķērslis abu novadu lauksaimniekiem un mežsaimniekiem ar smago tehniku – traktoriem, baļķu vedējiem un pat piepildītām mēslu cisternām – ierasties Rūjienā, lai, sagaidot ministru Pūci, demonstrētu abu novadu vienoto nostāju pret projektā paredzēto Rūjienas un Naukšēnu novadu pievienošanu apvienotajam Valkas novadam un arī brīdinātu: ja Ziemeļvidzemes iedzīvotāju viedokli neņems vērā, tad nekas netraucēs šo spēkratu braucienam arī uz Rīgu.

Redzot Rūjienas ielās izvietotās lauksaimniecības tehnikas rindas un ar iedzīvotājiem stāvgrūdām piepildīto Rūjienas kultūras nama zāli, nepameta sajūta: abi novadi savās prasībās un tālākas attīstības vārdā ir kā mūris. Pirms diskusijas aci pret aci ar ministru jau paveikts ievērības cienīgs mājas darbs: abu novadu uzņēmēju aicinājumam vākt parakstus pret Rūjienas un Naukšēnu iekļaušanu Valkas novadā atsaucās 3058 no abu novadu iedzīvotājiem, uzņēmēju mudināti un atbalstīti, ar transportu abu novadu pārstāvji ieradās arī Rīgā, lai iepretī Saeimai kopā ar vairākiem tūkstošiem citu protestētāju paustu nostāju pret reformas kļūdām.

SARUNA. VARAM ministrs Juris Pūce diskusijā ar Rūjienas un Naukšēnu novadu iedzīvotājiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru