Rūjienas simtgadē

- 14.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

1920. gada 2. janvārī Rūjienai, Smiltenei un Alūksnei vienlaikus tika piešķirts pilsētas statuss. Rūjienieši par savas pilsētas dzimšanas dienu uzskata 10. janvāri. Dienu, kad 1920. gada Valdības vēstnesī publicēts fakts, ka Rūjiena pasludināta par pilsētu.

Šogad tiek svinēta pilsētas simtgade. Visa gada garumā iecerēti vairāki pasākumi. Pirmais notika 9. janvārī – Rūjienas bibliotēkas organizētais Dzejas vakars «Rūjienas vārds neizzūd, neizgaist», bet 10. janvārī bija Rūjienas simtgades svinības. Svinību vakarā, iebraucot pilsētā, vērojām, cik tā ir saposta, cik skaisti izgaismota un kā par svētku dienu liecina pie mājām izkārtie valsts un pilsētas karogi. Kultūras namā pulcējās daudz rūjieniešu, viesi no apkārtējiem novadiem un sadarbības partneri no Igaunijas – Mulgimā un Veru reģioniem. Foajē telpā bija izkārtoti plakāti ar vēstures notikumu fotogrāfijām – Rūjiena simt gados. Katrs vakara ciemiņš viesu grāmatā ierakstīja savu novēlējumu pilsētai. Pasākumu iesāka vakara vadītājs – sirsnīgi, mīļi stāstot un apdziedot savu ielu un māju Rūjienas mazpilsētā, no kurienes sācies viņa zvaigžņu ceļš uz lielo pasauli. Kā vecie rūjienieši teiktu: «Poisīt’s no mazās, putekļainās Kalēju ielas» – Arturs Gruzdiņš.

LABA VĒLĒJUMI. Daudzo apsveicēju vēlējumus Rūjienai un rūjieniešiem svētku vakarā pieņēma novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins (no labās). Anitas Vītolas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru