Rūjienas starptautiskie sakari paplašinās un nostiprinās

- 13.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rūjienas novada domes vadība 22. maijā bija ielūgta uz tikšanos ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā viņa rezidencē Rīgā, savukārt 1. jūnijā Rūjienā viesojās delegācija no Ungārijas pilsētas Sződliget, un vēl – Rūjienai ir tapuši jauni suvenīri. Šīs aktualitātes «Liesmai» likās plašākas sarunas vērtas, tādēļ tikāmies ar Rūjienas novada kultūras un tūrisma centra vadītāju GUNU ĶIBERI un Rūjienas novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra vadītāju DAINU ROZI.

Guna, ar cik valstu pilsētām Rūjienai jau ir noslēgti abpusēji sadarbības līgumi un kādi ir to galvenie ieguvumi?

Sadraudzības līgumi ir noslēgti ar Japānas pilsētu Higašikavu, ar Terjolu Gruzijā, ar visām Igaunijas - Latvijas pierobežas pašvaldībām, ilga un sekmīga sadarbība mūs Valmieras – Gīterslo līguma ietvaros saista ar Vācijas pilsētu Šteinhāgenu, bet paši savu abpusējo līgumu plānojam noslēgt tikai šā gada novembrī. Jaunākais sadarbības līgums Rūjienai ir ar Ungārijas pilsētu Sződliget, to mēs pērn jūlijā noslēdzām Ungārijā.

Rodot un stiprinot starptautiskos sakarus, tajos uzsvaru arvien esam likuši un joprojām liekam uz skolu jaunatni, skolu apmaiņas grupām, jauniešu attīstību un pasaules skatījuma nodrošināšanu. Ungāru delegācija Rūjienā pabija, ne tikai lai iepazītos ar pilsētu un saviem iespējamiem sadarbības partneriem, bet arī lai gūtu priekšstatu par mūsu izglītības sistēmu. Ungāri bija pozitīvi pārsteigti par Rūjienas vidusskolā redzēto, īpaši jau par materiāli tehnisko bāzi, laboratorijām, ķīmijas kabinetu, sporta halli un skolas vides sakoptību. Šovasar Rūjienā sagaidīsim arī Ungārijas jauniešu grupu. Savukārt pieci Rūjienas vidusskolas audzēkņi drīzumā dosies uz Japānu, bet jūlija beigās vēl trīs audzēkņi kopā ar skolotāju Japānā kārtējo reizi piedalīsies starptautiskajā jauniešu foto konkursā – izstādē.

Daina, Rūjienas jauniešu centra aktīvistiem šovasar sagaidāms ļoti liels izaicinājums – starptautiskās jauniešu nometnes organizēšana un vadīšana Endzeles muižā. Kā pašlaik norit gatavošanās priekšdarbi?

Augusts ar vairākām nometnēm tik tiešām būs pārbaudījums mūsu varēšanai. Pašlaik visu uzmanību veltām galvenajam vasaras notikumam – starptautiskajai jauniešu nometnei, kurai savu dalību apstiprinājuši jaunieši no Japānas, Igaunijas, Ungārijas, Uzbekistānas, Turcijas un arī Latvijas. Priekšā liels darbs un pārbaudījums! Tieši tādēļ pašlaik, viesojoties Rūjienā, satikos arī ar Ungārijas pilsētas Sződliget jauniešu lietu konsultanti Karolinu Patko. Mums bija ko pārrunāt, un arī lielajā iecerē galvenos uzsvaru punktus kopīgi salikām. Endzeles muiža, Rūjiena, Latvija, manuprāt, ir ļoti piemērota vieta šādai starptautiskai nometnei, jo mūs tajā vienos galvenā, pasaulē pašlaik tik aktuālā tēma – dabas saudzēšana.

REZIDENCĒ. Rūjienas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins un viņa vietniece Guna Ķibere 22. maijā, tiekoties ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Jasuhiro kungu un viņa kundzi viņu rezidencē Rīgā. Vizītes laikā tika pārrunāta līdzšinējā sadarbība starp Rūjienu un Higašikavu, kā arī apspriesti nākotnes sadarbības plāni. Rūjienas pašvaldības publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru