Saeima aizliedz uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles

- 9.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar valsts likumdevējs trešajā lasījumā pieņēma lēmumu veikt grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas aizliedz uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles, interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs. Aizliegums stāsies spēkā šogad 1. maijā.

Šķiet loģiski, – ja nevari parūpēties par savām atvasēm pienācīgā veidā, tad tev nav ko darīt spēļu zālēs vai šobrīd pie datora ekrāna, kamēr valsts jeb pārējie nodokļu maksātāji palīdz taviem bērniem izaugt. Pabalstos tiek izmantota nodokļu nauda no strādājošiem cilvēkiem, tostarp arī citiem vecākiem, kas godprātīgi rūpējas par saviem bērniem. 

Saeimas lapā publicētā informācija vēsta, ka ierobežojums noteikts, lai parādnieki, kuri neno­drošina bērnu ar uzturlīdzekļiem, nepamatoti neizlietotu finansiālos līdzekļus izklaidēm un hobijiem. Jau šobrīd parādniekiem paredzēti vairāki ierobežojumi, lai motivētu tos pildīt ar likumu noteikto pienākumu nodrošināt bērnu ar uzturlīdzekļiem, piemēram, likumā minētajos gadījumos tiek piemērots transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas izmantošanas aizliegums vai apturēta šaujamieroča atļaujas darbība, skaidrots likumprojekta anotācijā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru