Sagaidīja Lielo dienu

- 22.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Brenguļu alus dārzā vietējie un ciemiņi sagaidīja saules lēktu. Pirmdienas rītā saule, kāpjot gaismas kalnā, uzvarēja tumsu.

Jau no sešiem rītā sākās aktīva rosība saulītes gaidīšanai. Šūpoles jāizpušķo, olas jākrāso, ūdens avotā jāsmeļ, rotaļās jāiet, ar pūpoliem jāperas.

«Mums prieks, ka arvien vairāk cilvēki ielāgo šo mirkli, mūsu Lielo dienu, kad varam svinēt gaismas uzvaru pār tumsu, kad diena kļūst garāka, kad ir tas brīdis, lai dzīvības spēku sasmeltos katrai jaunai dienai. Latviešiem saimnieciskais gads jau arī sākas šajā laikā, kad jāplāno, kur un ko sēs, stādīs, un tad nākamais svinēšanas brīdis būs Ūsiņos, maijā, kad atzīmēsim vasaras sākšanos,» stāstīja folkloras kopas «Stutes» vadītājs Uldis Punkstiņš, priecājoties, ka vakarrīt pusseptiņos, kad saulīte lēca, klāt bija ne tikai brengulieši, bet arī ļaudis no Dikļiem, Valmieras, Trikātas, Strenčiem, un priecājušies gan lieli, gan mazi.

Trīs Lieldieniņas mūsu zeme, mūsu ļaudis, visa dzīvā radība iziet caur sidraba mākoni, kas svēta ar Dieva labvēlību dzīvības un auglības spēkus, saka Uldis Punkstiņš, paužot gandarījumu, ka arvien vairāk ļaužu svin Lielo dienu. Aivara Buža foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru