Sāk piegādāt brīvpusdienas 1.-6. klašu skolēniem

- 1.Aprīlis, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Ar 30. martu Valmieras pilsētas pašvaldība ir sākusi brīvpusdienu piegādi pašvaldības izglītības iestāžu 1.-6. klašu skolēniem, kuri saņem brīvpusdienas un kuru vecāki atsaucās uz pašvaldības aicinājumu par pusdienu piegādi ārkārtējās situācijas laikā, kad mācības notiek attālināti. Pusdienas tiks piegādātas ārkārtējās situācijas laikā, taču ne ilgāk kā līdz 2019./2020. mācību gada noslēgumam. 

Kā radusies ideja piegādāt bezmaksas pusdienas uz mājām un kā ar to veicas, stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs JĀNIS BAIKS:

«Vispirms tika apzinātas ģimenes, kurām ir trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss. Tie ir apmēram 150 bērni. Tomēr sapratām, ka Valmieras pilsētas pašvaldības palīdzība noderētu arī citām ģimenēm, jo šis ir laiks, kas visiem savā ziņā ir izaicinājums un jāpielāgojas jauniem apstākļiem. Ir ģimenes, kurās vecāki strādā un bērni mājās ir vieni paši – tas tomēr ir atbalsts ģimenei, kad bērns saņem reizi dienā siltu maltīti. 

Tika izveidota anketa, lai apzinātu, cik vecāku izmantotu šo pakalpojumu. 30. martā tika izdalītas 744 porcijas 265 vietās, neizdalītas palika mazāk nekā 20 porcijas. Šodien (31. martā) pie bērniem nonāca jau 772 porcijas. Tas ir ļoti labs rādītājs. Laba pieredze arī mums – līdz šim nebijām saviem spēkiem plānojuši maršrutus, piegādes laikus, noteikuši saņemšanas vietas utt. Uzskatu, ka pašvaldībai ir jābūt atbalstam, kas ne tikai atsaucas uz aicinājumu palīdzēt, bet meklē veidus un iedarbina savus mehānismus atbalsta sniegšanā. Vēlos pateikties visiem, kuri ievēroja noteikumus pusdienu saņemšanai – ieradās laikā, ievēroja distanci, pagaidīja, ja bija neliela kavēšanās. Taču man ir arī liels lūgums – ievērot disciplīnu. Ja viens bērns atnāk vēlāk, tas nozīmē arī, ka turpmākā piegāde mazliet kavēsies. Laiks ir ļoti svarīgs, lai visi saņemtu siltas pusdienas. Kopumā 12 maršrutus Valmierā un tuvākajā apkārtnē veic seši skolu busiņi. Viena maršruta izpildes laiks nedrīkst pārsniegt 40 minūtes, lai arī pēdējam skolēnam tiktu piegādāta silta porcija. Nav pieļaujams, ka ēdiens jau ir atdzisis piegādes procesā. Ārkārtējās situācijas laikā mēs katrs esam atbildīgs un mums katram ir iespēja visu vērst par labu, domājot ne tikai par sevi, bet arī par līdzcilvēkiem.»

Pusdienas uz norādītajām adresēm ved skolu transports ar uzlīmi «Skolēnu brīvpusdienas #paliecmājās». Porcijas dala skolu norīkotie darbinieki, ievērojot visas drošības un piesardzības prasības. Saņemot pusdienas, ir jāuzrāda skolēna apliecība. Valmieras pilsētas pašvaldība lūdz ievērot sociālās distancēšanās noteikto attālumu, ja pusdienas ir jāsaņem kādas daudzdzīvokļu mājas pagalmā, kas ir norādītā saņemšanas adrese vairākiem bērniem.  

Liesma arī paviesojās vietā, kur tika veikta piegāde vairākiem bērniem vienkopus. Vecāki ierosināja, ka par papildu samaksu varētu piegādāt porciju arī pašiem vecākiem vai bērnam, kas ir vecāks par 6. klasi. J. Baiks uz to atbild: «Ir jāsaprot, ka šī ir apjomīga piegāde no loģistikas viedokļa. Pagaidām papildu pakalpojumu nemēģināsim ieviest, jo šobrīd vēl piesakās ģimenes, kuras ir nokavējušas pieteikšanās termiņu. Primāri ir jānodrošina brīvpusdienas tiem bērniem, kuri jau tās saņēma skolās, bet ārkārtējās situācijas dēļ tas tika pārtraukts. Vēl nevaram pateikt, vai mums ir pietiekama kapacitāte, lai nodrošinātu papildu porciju izdalīšanu. Šonedēļ jānostabilizē jau esošais pakalpojums, jāsaprot, vai ir kas jāuzlabo, vai nav kas jāpamaina. Vēlos teikt, ka šis nav restorāns, kurā pasūti ēdienu un tas tev tiks piegādāts. Ir jāplāno – visa nedēļas nogale pagāja, kamēr sapratām, kā 40 minūtēs iekļausimies maršrutos, lai bērni saņemtu siltas pusdienas. Viens ir tas, kā dators saliek maršrutu, otrs ir, kā realitātē to izbrauc, jo dažādi apstākļi var paildzināt piegādes laiku. Šobrīd vēl mācāmies, kā labāk darīt. Lūgums vecākiem sekot līdzi informācijai E-klasē, jo var nedaudz mainīties piegādes laiki, ņemot vērā, ka ir pieaudzis nogādājamo porciju skaits.»

BRĪVPUSDIENAS ieradušies saņemt vecāki, kas uzrāda skolēnu apliecības. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru