Sapņu darbs

- 18.Decembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

Par IVITAS GOLDBERGAS-MILJONES tēlu dakteri klaunu Tūtu ir teikts tā: «Dr. Tūtas būtība ir pateikta tās vārdā: katru reizi ar viņu sastopoties, esi gatavs pārsteigumiem – vispirms tas būs elegants sveiciens, tad, iespējams, viņa aiz Tavas auss atradīs paslēptu sava deguna spodrināmo vai vienkārši pabūs Tev blakus (pačukstēšu – diez vai viņa to spēs paveikt klusi un mierīgi).

Dr. Tūtas arsenālā ir dažādi «ieroči», ar kuru palīdzību viņa kliedē gan mazo pacientu (un viņu vecāku), gan senioru skumjas, satraukumu vai citas negācijas, piemēram, «ķempūtītis», ar to viņa var «izpūst» visas pasaules melodijas.» 

«Liesma» aicināja Ivitu uz sarunu par to, kā ir būt dakterim klaunam un kā pandēmija ir mainījusi to, ko viņi dara. 

Par to, ko dakteri klauni dara

Dakteri klauni ir rūdīti profesionāļi. Mēs esam ne tikai personības, mēs arī esam apmācīti šim darbam. No sākuma apmācības ir pusgadu, bet pēc tam ik gadu ir jāapmeklē apmācības, citreiz gadā pat divas vai trīs reizes. Mēs strādājam stresa apstākļos, jo tā ir slimnīcas vide. Mēs normālos apstākļos, nevis kā šobrīd pandēmijas laikā, dodamies uz slimnīcu un izmantojam dažādas terapijas metodes – to pamatā ir mūzika un aktiermeistarība. Ir arī speciāla medicīnas klaunāde, kurā gan es, gan mani kolēģi esam apmācīti, mēs zinām, kā to izmantot, strādājot slimnīcā. 

Mēs slimnīcā, protams, ievērojam visas elementārās higiēnas prasības, līdz ar to nebija sveša roku dezinfekcija, jo to darām jau no pirmās dienas, kopš esam klauni, un, ja bija nepieciešams, lietojām masku. Šī ir standarta situācija, par ko es runāju, bet darbs pandēmijas laikā ir pavisam cits stāsts.

IVITA GOLDBERGA-MILJONE KĀ DAKTERE TŪTA. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru