Sapņu vāzes – papjēmašē tehnikā

- 9.Februāris, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par valmierieti MĀRI PLADARU laikrakstā «Liesma» rakstījām pirms četriem gadiem, kad viņam Rūjienas Tautskolā bija lielformāta gleznu izstāde. 

Tā pārsteidza ar faktu, ka iespaidīgie darbi bija 3D reljefā veidoti, izmantojot dažādu faktūru papīrus un celtniecības materiālus. Nu Mārim Rūjienas Tautskolā atkal ir izstāde, kas turpina sajūsmināt, jo vāzes, figūras un dizaina priekšmeti veidoti no papīra un līmes – pap­jēmašē tehnikā.

Celtnieks ar aizrautību mākslā un dārzkopībā

Tiem, kas par Māri joprojām neko daudz nezina, īsumā atgādināšu viņa CV galvenos punktus: dzimis Rūjienā, mācījies Rūjas pamatskolā, tad Siguldas pamatskolā, bet vēlāk Limbažu 18. arodskolā. Ilgus gadus bija krāsotājs uzņēmumā SCO. Kad veselības problēmu dēļ darba gaitas celtniecībā nācās pārtraukt, sācis biežāk un daudz nopietnāk pievērsties radošām nodarbēm, lai ar nelielām glezniņām, apsveikuma kartītēm un citām dizaina lietām dotu savu pienesumu ģimenes budžetam. Nedaudz paskolojies pie mūspusē tolaik populārā mākslinieka Alfreda Lapetrova. Apgleznojis sienas Vidzemes slimnīcas bērnu nodaļā, kuru joprojām turpina apciemot un apdāvināt ar saviem darbiem.

DARBNĪCĀ. Foto no Māra Pladara arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru