Satikt vajadzīgos cilvēkus

- 20.Novembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

Mūziķis, dziesmu autors, solists, pasākumu vadītājs un frizieris GINTS RISTAMECS. Dzīvo Lodē, kas atrodas starp Valmieru un Cēsīm. 

Ar matu frizēšanu aizrāvies jau armijas laikā 

Man patīk, ka es varu to izdarīt, jūtu, kas man ir jāizdara. Rīgā absolvēju frizieru skolas, mācījos arī pie Veras Kuročkinas. Griezu matus kādu laiku mājās, bet tad viena paziņa gāja prom no salona Cēsīs, piedāvāja man tur strādāt. Esmu uzvarējis vairākos frizieru konkursos, piedalījos ar žūrijā, vērtēju jauno frizieru veikumu. Žūrijā esmu stingrs, jo redzu, ka daudzi jaunie dara pavirši, tā nevar! Frizierim jāzina ģeometrija un krāsu gamma, ja nav 3D domāšanas, tad tu nevari būt frizieris. Ļoti daudzi klienti nāk ar foto­grāfijām, kurās redz matu krāsu vai griezumu, ko viņi vēlētos, bet frizierim ir jāizskaidro, ka tur cilvēkam fotogrāfijā ir cita matu struktūra, ka tas ir moment­uzņēmums, cilvēks fotogrāfijā atrodas citā valstī, kur ir citādāks gaiss – ir daudzi aspekti, kas klientam ir jāizskaidro. 

Esmu astoņus mēnešus arī Anglijā pastrādājis par frizieri. Kamēr biju prom no Latvijas, tikmēr pazaudēju savus iepriekšējos klientus, bet, kad atgriezos, palēnām saradās jauni klienti. 

Patlaban par frizieri strādāju četrās vietās, braukāju ar automašīnu (vedu visu friziera aprīkojumu līdzi) pie klientiem uz Rīgu, Smilteni, Cēsīm un Valmieru. Friziera darbā esmu reģistrējies kā pašnodarbinātais, dokumenti ir sakārtoti. Pamatdarbs ir Smiltenē salonā TomDzi, Valmierā salonā Karlīna, Cēsīs salonā Relux, Rīgā salonā Catrin.

GINTS RISTAMECS. Sanktpēterburgā. Foto no Ginta Ristameca personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
arī valmierietis - 21.Novembris, 2020 - 22:15

Ļoti interesanta personība plus izcils talants, kuru tā īsti nav spējuši novērtēt pašu mājās. Malacis!

Pievienot komentāru