Saturīgas diskusijas iespējamas arī tiešsaistē

- 6.Maijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības (ViA SA) Vides virziens aprīļa beigās aicināja studentus un citus interesentus tiešsaistē kopā skatīties filmu «That Sugar Film». Tā ir dokumentāla filma, kas stāsta par to, ka cukurs ir pievienots visdažādākajos produktos, sākot ar tomātu mērci un zemesriekstu sviestu, un kā tas viss ietekmē cilvēka ķermeni. Pēc tam skatītāji kopīgi diskutēja par redzēto.

«Ideja radās saistībā ar to, ka gribējām kaut kā studenta ikdienas dzīvi padarīt interesantāku un aizraujošāku,» stāsta ViA SA Vides virziena vadītāja Jevgeņija Kalinčuka. Ar filmu ViA SA vēlējās pievērst uzmanību veselīgam dzīvesveidam. «Visiem ir zināms, ka tagad studenti studē attālināti, un nav noslēpums, ka online lekciju laikā studenti lielākoties našķojas ar visādiem saldumiem no veikala,» norāda studente. Samazinot saldumu patēriņu no veikala, cilvēki ne tikai uzņemtu veselīgāku pārtiku, kam ir mazāk pievienotā cukura, bet arī būtu draudzīgāki pret vidi, neradot tik daudz atkritumu no iepakojuma. Studenti bija sajūsmā par filmā redzēto, jo tā bija dokumentāla komēdija. Filmas autors noderīgas lietas pasniedza ar humoru. Studentiem patika, ka filma ir izglītojoša un aizraujoša,» tā Jevgeņija Kalinčuka. Rezultātā skatītāju vidū izvērtās plašas diskusijas tiešsaistē. Ikvienam bija dota iespēja padalīties ar gūtajiem iespaidiem un atziņām. Vairākiem no viņiem atmiņā iespiedusies aina par pusaudža zobārsta apmeklējumu. Viņa zobi bija smagi cietuši no patērētā saldumu daudzuma.

«Cukurs jālieto ierobežotā daudzumā, jo cukura dēļ rodas vairākas problēmas ar veselību un svaru. Kā arī, pērkot «veselīgus» saldumus, ir jāskatās uz etiķetēm, kāds ir produkta sastāvs un cik daudz cukura tajā ir, jo filmā galvenais varonis ēda it kā veselīgus saldumus, bet rezultātā pēc vairākām nedēļām viņam bija redzams lieks svars,» tā studente.

Viņa stāsta, ka šāda filmas skatīšanās ir gana neierasta – katram mājās pie sava datora. «Esmu pieradusi pie tā, ka filmu var noskatīties kinoteātri, bet tagad tas nav pieejams. Nav ierasti, ka blakus neviens nesēž un neēd popkornu, kā tas ir pieņemts kinoteātrī. Bet pati filma mani iespaidoja pozitīvi un ļoti patika. Prieks bija redzēt, ka studenti izrādīja atsaucību un ka viņus tāda veida pasākums arī iespaidoja, jo tas ir kaut kas jauns un neierasts,» gandarīta par padarīto, min Vides virziena vadītāja.

KATRS SAVĀS MĀJĀS noskatījās filmu, un vēlāk skatītāji tikās tiešsaistē, lai pārrunātu redzēto un apspriestu gūtos iespaidus. Elīnas Sokolovas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru