Saules spēku saņemsim pa vadiem

- 16.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Brenguļos atklāta lielākā saules elektrostacija Latvijā. Investējot sešus miljonus eiro Latvijas kapitāla, uzbūvēta saules elektrostacija, kas nodrošinās elektroenerģiju 4000 mājsaimniecībām.

Vietā, kur pirms pāris mēnešiem bija pļava un krūmājs, pēkšņi izaudzis saules parks. Tā cilvēku mutēs skan Latvijā lielākās saules elektrostacijas vārds. Katrs uzrunātais bijis pārsteigts, cik ātri var izveidot kaut ko tik vērienīgu, paliekošu un vajadzīgu. 

«Pirms piecām nedēļām mēs Zilupē atklājām saules elektro­staciju un tagad lielāko līdz šim Latvijā uzbūvēto saules elektro­staciju atklājam Brenguļos. Tās kopējā jauda ir septiņi megavati, saražotā jauda gadā ir 7500 megavatstundas, kas ir ekvivalents vidējam 4000 mājsaimniecību patēriņam gadā. Šis ir pienesums Valmieras novada un Latvijas enerģētiskajai neatkarībai, » sacīja «Saules Energy» valdes priekšsēdētājs Artūrs Plūme.

«Saules Energy» ir Latvijas kapitāla atjaunīgās enerģijas projektu attīstītājs.

SAULES ELEKTROSTACIJAS ir ne vien ekonomiski izdevīgas, bet arī videi un sabiedrībai draudzīgas. Pie mums saules radītā enerģija ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā samazināt atkarību no naftas un gāzes produktiem. Lielākā Latvijā uzbūvētā SES pašlaik darbojas Brenguļos. Tās atklāšanā prieku neslēpa nozares ministrs Raimonds Čudars ( no labās), «Saules Energy» vadītājs Artūrs Plūme, arī Valmieras pašvaldības pārstāvis Ričards Gailums, kā arī citi projekta realizētāji un attīstītāji. Publicitātes foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru