Seniori atpūšas Zelta ritmos

- 27.Jūnijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ar vērienīgu koncertu, radošu darbošanos un iedvesmojošām lekcijām Rīgā, Esplanādes parkā, šonedēļ aizvadīts ceturtais īpaši vecākajai paaudzei veltītais festivāls Zelta ritmi, kurā piedalījās arī Valmieras Kultūras centra senioru vīru koris Baltie bērzi. Pasākumā uzstājās vairāk nekā 200 senioru no visiem Latvijas reģioniem.

«Pēc pasākuma mēs – meitenes – autobusā braucām dziedādamas. Tik sirsnīgs festivāls! Par visu bija padomāts. Varējām baudīt koncertu, klausīties lekcijas un tikties ar sabiedrībā zināmiem senioriem, bija iespēja izmēģināt jaunas prasmes un veidot jaunas pazīšanās,» savās emocijās ar organizatoriem dalījās kāda festivāla apmeklētāja no Pļaviņām. «Tik skaists koncerts! Un lieliska teātra izrāde,» sacīja dāma no Grobiņas.

Šogad Zelta ritmi bija īpaši – koncerts pulcēja vairāk nekā divsimt senioru no visiem Latvijas novadiem. «Paldies dziedātājiem, dejotājiem un teātra kolektīvam, kuri par spīti karstumam priecēja mūs ar skaistiem priekšnesumiem. Jūtamies patiesi gandarīti un pagodināti, uz skatuves redzot staltus kungus baltos kreklos un dāmas košās kleitās. Kopumā koncertā piedalījās 15 dažādi kolektīvi no visas Latvijas, un esam saņēmuši jaunus pieteikumus no kolektīviem, kas arī vēlas turpmāk uzstāties Zelta ritmu koncertā,» stāsta vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Ik gadu – arī šogad – senioru festivālā Zelta ritmi notiek radošo senioru Zelta tirgus, kur visi ienākumi paliek radošajiem senioriem. Varēja iegādāties pašdarinātas, oriģinālas dzintara rotas, sapņu ķērājus, koka rotaļlietas, krāšņas īru mežģīnes, sīkplastiku un balto keramiku, pašdarinātas tekstila somas, lina izstrādājumus un citus senioru darbus. Lielu daļu tirgotāju gadu no gada veido seniori no Pensionāru iespēju centra.

Festivāla Zelta ritmi apmeklētāji varēja iemēģināt roku filcēšanā, dekupāžā un rotu darināšanā no stieplēm. Klūgu groziņus mācīja pīt meistars Aleksandrs, kurš ir vājredzīgs. Viņš teica, ka redz ar pirkstiem un tas netraucē viņu pilnveidot grozu pīšanas tehniku. Bija iespēja izmēģināt dekoratīvo izšūšanu ar senlaicīgu šujmašīnu. Gaidot Līgo svētkus, ikviens tika aicināts arī iemācīties pīt ziedu vainagus un klausīties stāstos par pļavu ziedu un zāļu maģisko spēku vasaras saulgriežu laikā. Radošo darbnīcu zonā varēja izmēģināt keramikas trauku darināšanas prasmes, ko palīdzēja apgūt keramiķe Anda Laukevica.

Pasākuma laikā notika arī daudzveidīgas lekcijas, kas ir izglītojošas un iedvesmojošas un ko vadīja Zelta ritmu vēstneši: dabiskas redzes skolotāja Vija Buša, radio balss Sandra Glāzupa un psihoterapeite Aina Poiša, profesors, gerontologs Jānis Zaļkalns, veselības speciāliste Ineta Meldere, TV diktore Velta Puriņa, BENU Aptiekas goda seniori, aktieri Ilze Vazdika un Leons Krivāns.

Festivāls Zelta ritmi veidots kā iedvesmas un ideju apmaiņas vieta senioriem, lai gūtu jaunu pieredzi un ierosmes pilnvērtīgai un skaistai dzīvei arī sirmā vecumā. Festivāla programma ir daudzpusīga, un tā apmeklējums ir bez maksas. Oficiālā platforma internetā – www.zeltaritmi.lv. Festivālu senioriem Zelta ritmi rīko Latvijas vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv sadarbībā ar higiēnas preču zīmolu TENA un BENU Aptieku. Pasākuma apdrošinātājs: AAS Balta.

UZ FESTIVĀLA SKATUVES – senioru vīru koris Baltie bērzi Ingas Zirnes vadībā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru