Simt gramu

- 7.Decembris, 2018
Sports
Laikrakstā

Izlasot šo virsrakstu, pieļauju, ka vismaz daļai ūsu un bārdu nēsātāju radīsies pavisam citas asociācijas nekā šo rindu autoram. Simt gramu personīgā svara – tas bija faktors, kas varēja ietekmēt Latvijas, Valmieras, Spēka Pasaules sportistu vietu sadalījumu Eiropas čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā. Pirmo gadu kontinenta meistarsacīkstes norisinājās nevis agrā pavasarī, bet gan vēlā rudenī. Latvijas dienvidu kaimiņvalsts otrā lielākā pilsēta Neris un Nemunas upju krastā pulcēja ap 500 atlētu no 29 Eiropas valstīm. Lietuvas pauerliftinga federācija, organizējot mačus nule uzceltajā Kauņas Žalgirys arēnā, bija pacentusies godam. Droši varam kaimiņiem likt 9 balles.

Latviju pārstāvēja deviņi atlēti, no kuriem trīs valmierieši, un divi starptautiskās klases soģi.

Junioru V23 grupā pēc pāris gadu pauzes nelielu traumu dziedēšanas un jūrnieka studiju prakses dēļ atgriezās titulētais Edgars Jurkāns.  V18 grupā Edgars varēja lepoties ar Eiropas un pasaules maču medāļiem, bet junioru grupā jau pavisam cita līmeņa konkurence. Lai varētu cīnīties par godalgām, tika nolemts nodzīt 66 kg svaru līdz zemākai – 59 kg kategorijai. Edgaram – 58,6 kg, tuvākajam konkurentam Zherebtsov Rostyslav no Ukrainas pārsimt gramu mazāk. Tālākā cīņa abiem sportistiem bija balansēšana pa naža asmeni – ikvienā piegājienā izvēlēties tādu stieņa svaru, ko noteikti pacels un kura tehniskais izpildījums būs labvēlīgs soģu acīs, vienlaikus neatstājot nekādas spēka rezerves. Pietupieni. 162,5 pret 165. Ukrainis. Spiešana. 127,5, pret 122,5. Latvietis. Vilkme 200 pret 202,5. Ukrainis. Summa 490 pret 490, taču Edgars smagāks. Skan Ukrainas, nevis Latvijas himna. Kā mierinājums mūsu sportistam ir 24 reizes labotie valsts rekordi, teju ar katru no saviem piegājieniem labojot ierakstus gan V23, gan pieaugušo, gan klasiskās, gan pat ekipētās trīscīņas rekordu ailēs.

Vīru konkurencē Valmieru pārstāvēja Māris Juzups 120 kg un Jānis Anšmits supersmagajā svarā. Mārim 119,8 kg, viņš smagākais savā kategorijā. Tuvākajam konkurentam Grzesik Mateusz no Polijas simt gramu mazāk. Arī spēcīgākie – polis un lietuvietis Sadowski Piotr un Paulauskas Amandas – vieglāki.

Pietupienos Māris pieveicis 327,5 kg un, tādējādi nodrošinājis mazo bronzu, mēģina atņemt Piotr piederošu Eiropas rekordu. 340,5 kg spēka pietrūkst pavisam nedaudz. Spiešanā – 235 kg ir mazā sudraba vērti. Vilkme ir Māra nosacīti vājā vieta. Pacēlis 310 kg, summā savācot brangu Latvijas rekorda labojumu – 872,5 kg, kārtīgi uzlabojot arī personīgos rekordus, viņam atliek izstāties no taktiskās cīņas un gaidīt – ko spēs konkurenti. Spēcīgākais lietuvietis un polis sadala pirmās divas vietas, kamēr Mateusz savāc arī 872,5 kg summu, atbīdot latvieti uz 4. vietu.

Vēl nesen junioros startējošais Jānis Anšmits šogad stājās sportista karjeru beigušā trīskārtējā kontinenta čempiona Mārtiņa Krūzes vietā. Jānim līdz sapnim par godalgām vēl priekšā daži gadi treniņu darba, tādēļ uzdevums – labot personīgos rekordus un savākt 9/9 jeb visus veiksmīgus piegājienus. Jānis abus uzdevumus izpilda teicami. 310 + 217,5 + 325 = 852,5 kg. Septītā vieta, gandarījums par paveikto un gandarījums, ka Mārtiņa vietā uz augstākā pjedestāla ziemeļu kaimiņš Rast Siim.

Sakām paldies Valmieras pašvaldībai par atbalstu! Uz tikšanos turpat pēc gada!

EIROPAS REKORDS. Māris un 340,5 kg.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru