Skalpu medības XXI gadsimtā

- 16.Februāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Skandāls, ko radīja no Vašingtonas piesūtīti apvainojumi vietējā kapitāla bankai, ātri pārtop par Latvijas nacionālo pazemojumu. Mūsu valsts vara, likumsargi un arī sabiedrība klaji izrāda kalpu mentalitāti, gļēvumu iestāties par ķezā iekļuvušiem savējiem. Naivā ticība, ka jezga aprims līdz ar grēkāža upurēšanu aizokeāna kungu iegribām, nepielūdzami uzrāda banānmizu republikas (ne)tikumus, nevis ES un EDSO dalībvalsts cienīgu stāju.

ABLV Bank īpašnieki un vadība cita starpā var rūgti nožēlot lēmumu aizstāt tās sākotnējo nosaukumu Aizkraukles banka ar neizteiksmīgu abreviatūru. Tas nevajadzīgi atsvešina viņu uzņēmumu no Latvijas sabiedriskās domas un politikas. Naivie cilvēki cerēja patriotismu apliecināt ar veiksmīga biznesa maksātiem nodokļiem un grandioziem ieguldījumiem kultūrā…

Kā justos pieredzējis autobraucējs ar ceturtdaļgadsimta stāžu un viņa radi vai paziņas, uzzinot, ka ceļu policija apkopo un atgādina reiz gadījušos pārkāpumus, it kā tie būtu veikti vakar? Kaut sen jau tika samaksāti sodi, atzīta vaina, gūta mācība visai dzīvei. Kaut reiz piešķirtie soda punkti sen ir dzēsti. Turklāt pie jau piemirstiem, bet īstiem paša «jaunības grēkiem» tiek pieskaitīti vēl arī kāda cita šofera nedarbi, kategoriski paziņojot: šis ir visīstākais slepkava pie stūres, viņam steigšus jāatņem apliecība!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru