Skolai būs jauns statuss

- 27.Septembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Naukšēnu vidusskola vēl šo un nākamo mācību gadu darbu turpinās vidusskolas statusā. Pēc tam novada skolu kartē tā būs atpazīstama kā Naukšēnu pamatskola.

«Pāreja no vidusskolas uz pamatskolu noteikti nav sarežģīta. Mums ir spēcīgs skolas kolektīvs, ļoti motivēts, mēs noteikti būsim laba pamatskola,» uzsvēra Naukšēnu vidusskolas direktore Aiga Stiere, piebilstot, ka arī 11. un 12. klase vidusskolas posmu varēs iziet bez bēdām, jo mācību iestādē tāpat kā līdz šim tiek nodrošinātas kvalitatīvas izglītības iespējas arī vidusskolas klasēm.

«Es neteikšu, ka šī reforma mūsu adresē bijusi netaisnīga, jo audzēkņu skaits vidusskolas klasēs kļuva mazāks. No otras puses: tas notika vairāku iemeslu dēļ, un viens no tiem noteikti bija runas, kas turpinājās ik mācību gadu. Reģionālās reformas tapšanas laikā šur un tur runāja, komentēja, ka skolu tīklu pārskatīs, ka būs skolas, kuras likvidēs. Naukšēnu vidusskolas statuss jau gadiem tika apspriests, šī nedrošības sajūta radīja trauksmi ģimenēs, vecākos. Kāpēc laist bērnu vidusskolā, kuras vairs nebūs,» notikušo laika nogrieznī izvērtēja pieredzējusī direktore, piebilstot, ka sarunas par skolas darba reorganizāciju tiešām notikušas, visi soļi izvērtēti, pamatoti. Tomēr Aiga Stiere nenoliedz, ka nereti skolēni no sociāli mazāk aizsargātām ģimenēm palika un Naukšēnos ieguva vidējo izglītību, bet tagad var arī prognozēt, ka daži samierināsies ar pamatskolā iegūtajām zināšanām.

Jautāta par skolēnu skaitu tuvākajos un turpmākajos mācību gados, direktore bija pārliecināta, ka Naukšēnu pamatskola strādās jaudīgi.

«Būs pirmsskolas grupas, sākumskola, pamatskola. Pašlaik pamatskolas klasēs mācās 129 skolēni, bērnudārzā 60, vidusskolā vēl 13. Šogad 1. klasītē mācības sāka 14 skolēni,» tā A. Stiere, piekrītot, ka līdzīgs, arī mazāks skolēnu skaits ir vairākās novada pamatskolās, un tas nozīmē, ka Naukšēnu skolai ir un turpmāk būs sava vieta novada skolu tīklā. Naukšēnu pamatskolu, kur tik daudz interesantā un radošā, par savu vietu, kur mācīties, tāpat sauks gan naukšēnieši, gan bērni no Piksāriem, Kārķu puses, arī Rūjienas, Jeriem, Ipiķiem un Vilpulkas.

 

SKOLAS ZVANS skanēja, skan un uz stundām aicinās arī turpmāk. Mazie un lielie Naukšēnu vidusskolas audzēkņi satiekas 1. septembrī. Foto no skolas arhīva

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #SIF_MAF2022


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru