Skolas muzejnieki vasarā

- 20.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atskatoties uz vasarā notikušo, jāsecina, ka tas mums, Valmieras Valsts ģimnāzijas un Rencēnu pamatskolas muzeju vadītājām Inetai Amoliņai un Inesei Birzkopei, nebija klusuma laiks.

Uzņēmām 25 Rīgas skolu muzeju pedagogus, lai dalītos ar labās prakses pieredzi. Viesiem iepazīšanās ar mūsu pusi sākās ar I. Amoliņas vadītajām ekskursijām Rubenes baznīcā, mākslinieka Jāņa Rozes brīvdabas gleznu galerijā «Caurumkrogā», Kokmuižas pils teritorijā un Elgas Olmanes veidotajā Kocēnu pamatskolas muzejā, Jāņa Daliņa stadionā. Valmieras VĢ konferenču zālē rīdzinieki veica muzejnieku darba pārskatu. Noslēgumā viesi apmeklēja Rencēnu pamatskolas novadpētniecības muzeju, iepazīstot lauku skolas aktivitātes, kas raksturo izcilo rencēniešu atpazīstamību valsts mērogā, atspoguļo pētniecisko darbu veidošanu ar skolēniem, literārās jaunrades veikumu Latvijas skolu jaunatnei dažādos konkursos, un apskatot muzeja ekspozīciju un izstāžu zāli.

DALĀMIES PRIEKĀ. Rencēnu pamatskolas radošo konkursu dalībnieces iepriekšējā mācību gadā, no kreisās  Adriana, Herta, Ramona, Beatrise un Adele. Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru