Slimnīca, no kuras baidās. II

- 22.Novembris, 2017
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca ir neatliekamās palīdzības stacionārs psihiatrijā. Tajā ik dienas ārstējas vairāk nekā 300 pacientu, un stacionārs ir darba devējs 340 novada un apkārtnes iedzīvotājiem.

Pirms nedēļas «Liesma» rakstīja, kā senos slimnīcas korpusus izdevies sakārtot, atjaunot, uzlabot infrastruktūru un vides pieejamību, izmantojot gan valsts finansējumu, gan iesaistoties dažādos Eiropas Savienības atbalstītos projektos.

Stacionārs tiešām izskatās sakārtots, gaišs un ērts. Sarunā par to, kā izdevies tik sekmīgi saimniekot, Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas (Strenču PNS) valdes locekle Maija Ancveriņa vairākkārt uzsvēra, ka ne jau ēkas, jaunie korpusi un nodaļas ir slimnīcas veiksmes stāsta pamatā, bet sāls esot stacionārā strādājošie. Kolektīvs, kuru izdodas veidot tādu, lai pacienti justos ik uz soļa aprūpēti.

«Strenčos mēs esam lielākais darba devējs un būtībā reģionā esam viens no lielākajiem darba devējiem. Pie mums strādā novada cilvēki, brauc no Jērcēniem, Ēveles, Valkas, arī no Valmieras, Cēsīm un vēl attālāk, pat no Alūksnes. Tas ne vienmēr ir ērti darbiniekam, jāizmanto personīgais transports, bet mēs cenšamies nākt pretim, iekārtojam garāku dežūru, lai nav jāatbrauc uz dažām stundām. Nav tā, ka mums nebūtu jāizsludina vakances, bet mēs visu laiku strādājam, lai tās piepildītu,» sacīja Maija Ancveriņa, priecājoties, ka ir kolektīvā kolēģi, kas Strenču slimnīcā strādā jau gadiem, kam tā ir arī vienīgā darba vieta, un ir gandarījums, ka darbu stacionārā izvēlas gados jauni speciālisti, arī vidējais un jaunākais medicīnas personāls, kas darbu nereti apvieno ar iespēju tālākmācīties.

«Mans lielais sapnis ir par to, lai darbinieki nāk uz darbu ar prieku, jo tas šeit tiešām nav viegls. Jaunākais medpersonāls tik tiešām visu maiņu ir kopā ar daudziem ļoti smagi slimiem pacientiem. Es no sirds lepojos ar cilvēkiem, kuri šeit strādā, arī gados jaunie speciālisti, un ļoti ceru, ka no nākamā gada tiešām valstī mainīsies atalgojuma sistēma, ka tā pieaugs būtiski, lai cilvēki, kas strādā medicīnā, sajustu, ka par ieguldīto un nopelnīto var arī labāk dzīvot un kaut ko nopirkt,» pārdomās dalījās Maija.

DIENAS CENTRĀ pacienti var apgūt jaunas radošas iemaņas un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. Centra vadītāja Rudīte Dāldere slimnīcā nostrādājusi vairākus gadus. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru