Sporta festivālā Nāc un sporto sev par prieku!

- 28.Novembris, 2017
Sports
Laikrakstā

15. novembrī valsts svētku gaidās Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija (LBJISF) ar Rīgas domes un LR IZM atbalstu Elektrum Olimpiskajā centrā rīkoja tradicionālo VII sporta festivālu «Nāc un sporto sev par prieku!». Ik gadu LBJISF, rīkojot šo pasākumu, cilvēkiem ar invaliditāti rada svētku izjūtu un apziņu, ka tu esi sabiedrības un mūsu valsts sastāvdaļa — ar prieku piedaloties dažādās atrakcijās un sporta disciplīnās, ar apziņu, ka mēs esam daudzi un dažādi un kopā esam vienoti!

Šajā dienā sporta centra divās hallēs pulcējās 486 dalībnieki ar invaliditāti no visām Latvijas malām, kopumā no 35 speciālajām skolām un nevalstiskajām organizācijām. Kopā ar tiesnešiem, pedagogiem, pārstāvjiem un asistentiem šī viesmīlīgā iestāde uzņēma 762 cilvēkus — tas bija vareni! Valmieras Bērnu sporta skolu (VBSS) un Valmieras invalīdu sporta klubu (VISK) «Stars S» pārstāvēja 20 dalībnieki un 6 pavadoņi.

Halle bija piepildīta ar lieliem un maziem sportistiem, tērptiem dažādu krāsu kreklos. Viņi radīja raibi zibošu ilūziju — skrienot, lecot, braucot, metot, ķerot, nesot, ripinot, veļot, lienot... Aktīvi darbojoties, pasākuma dalībnieki radīja emocionāli pozitīvu trokšņainu fonu — ar smiekliem un čalošanu, ar atbalsta un uzvaras saucieniem! Katram dalībniekam, saņemot dalības karti rezultātu atzīmēšanai, ir iespēja salīdzināt tos ar iepriekšējā gada sasniegumiem.

Šo šķietamo haosa ilūziju kontrolēja 120 brīvprātīgie tiesneši — studenti no Latvijas Pedagoģijas akadēmijas un jaunieši no Rīgas Juglas vidusskolas. Tiesneši bija toleranti un uzdevumu noteikumus pielāgoja katram dalībniekam atbilstoši viņa spējām.

Ikviens sporta festivāla dalībnieks tika apbalvots ar medaļu un balvu.

Izsportojušies, izbaudījuši svētku brīdi un piederības sajūtu kaut kam nozīmīgam, mēs devāmies mājās — katrs ar savu personīgo sniegumu, kā arī gandarījumu par paveikto, par kopā būšanu, par svētku brīdi mūsu sirdīs, ar cerību un ticību par visu to labāko mūsu mīļotajai Latvijai!

Neviens pasākums, neviena aktivitāte nenotiktu bez tiem cilvēkiem, kas to organizē, meklē iespējas un resursus, gādā, lai viss notiktu, kā nākas! Sirsnīgs paldies LBJISF prezidentei Aijai Kļaviņai un viņas komandai par ieguldīto enerģiju, entuziasmu, neatlaidību un uzticību savai misijai!

FESTIVĀLĀ. Sportot gribošie valmierieši.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru