eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Sudraba sezonai pielikts sulīgs punkts

Jānis Līgats

Autors • 12.03.2019.

Sudraba sezonai pielikts sulīgs punkts
Burtu izmērs
Sudraba sezonai pielikts sulīgs punkts

Sezonas pēdējā startā Oskars ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pēc pirmās sacensību dienas pirmajiem diviem braucieniem (pirmajā 1. vieta, otrajā 2. vieta) atradās līderu godā priekšā gan vācieša Frančesko Frīdriha (+0.04 sekundes), gan mājinieka Džastina Kripsa (+0.11 s.) ekipāžām. Vairākas ekipāžas pirmajā braucienā laboja trases rekordu, te pēdējais vārds gan piederēja tieši Ķibermanim, kurš to spēja 50.05 sekundēs. Tika uzstādīts arī jauns trasē sasniegtā ātruma rekords – 156.92 km/h!, tā īpašnieks – šveicietis Mihaels Fogts.

Nākamajā dienā lieliskais latviešu četrinieks abos braucienos uzrādīja otro labāko laiku; nevainojami atkal nostartēja Frīdrihs – startējot ar augšstilba muskuļa savainojumu, arī Pasaules čempionātā visus savus konkurentus atstādams aiz muguras. Ķibermanis no viņa četru braucienu summā atpalika 0.29 sekundes, bronzas godalgas ieguvēja Kripsa ekipāža 0.45 sekundes. Frīdrihs līdz ar šo uzvaru kļuva par vēsturē titulētāko bobsleja pilotu pasaules čempionātos. Lai arī vienā no braucieniem šī komanda gandrīz piedzīvoja kritienu, tomēr izdevās visus braucienus sekmīgi pabeigt un izcīnīt uzvaru. Arī Kripsa ekipāža, kas finišēja trešā, vienā no braucieniem tikai veiksmīgas sagadīšanās pēc palika uz sliecēm.

Sākot sacensību otro dienu, Ķibermaņa komandai trešais brauciens bija jāsāk ar pirmo starta numuru. Sacensību sākums aizkavējās, jo iepriekšējie divi «trases iebraucēji» kļūdījās un piedzīvoja kritienu, tādēļ nācās atlikt startu par dažām minūtēm. «Iespējams, tas patraucēja. Mūsējie jau bija izgājuši startā, bet nācās gaidīt signālu, kad varēs braukt,» intervijā LTV7 atzina Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis. «Sacensībās svarīgi ir saprast ritmu, bet, ja esi pirmais, kas brauc, tad tu esi ritms, un šāda aizkavēšanās var nedaudz izsist no sliedēm,» teica Prūsis.

Novērtējot visu četru braucienu sniegumu, treneris Prūsis bija ļoti apmierināts ar sasniegto rezultātu: «Šī tiešām ir smaga trase: gan fiziski, gan psiholoģiski. Labi, ka šādi viss beidzās. Mūsu komanda izdarīja maksimumu. Sākumā likām vāciešiem nedaudz panervozēt, bet pēc tam jau viss nostājās savās vietās – vācieši šosezon ir ļoti spēcīgi. Cepuri nost! Oskara komandai šis ir tāds lielākais «ķēriens», un medaļa pasaules čempionātā – tas jau ir nopietni.»

Augstākais līdzšinējais sasniegums Pasaules čempionātos Ķibermanim bija 2017. gadā Kēnigzē iegūtā 4. vieta divniekos pārī ar Mikni.

Pasaules vicečempionu komanda Latvijā atgriezīsies otrdien vēlu vakarā.

SUDRABOTIE LATVIEŠI – Arvis Vilkaste (no kreisās), Matīss Miknis, Jānis Strenga un Oskars Ķibermanis. Viestura Lāča/IBSF foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Jaunākie

  1. Apmaksātā publikācija 25.08.2026.

    Manuāla kravu pārvietošana: aprīkojums efektīvākai un ergonomiskākai darba videi

  2. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    Labiekārtota Vaidavas ezera pludmale

  3. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    Iespēja dot jaunu dzīvi apģērbam

  4. Sports 25.08.2026.

    Basketbola aktualitātes

  5. Sports 25.08.2026.

    Valmieras vecmeistari Baltijā un Latvijā

  6. Viedokļi 25.08.2026.

    Augusts – Latvijai vēsturiski nozīmīgu notikumu mēnesis

  7. Viedokļi 25.08.2026.

    Par lāču kontroli mežos

  8. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    Baltijas ceļa 37. atceres gadā

  9. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    Starp zemi un debesīm – Naukšēnu meitene Linda

  10. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    No šifrētiem vārdiem līdz šokolādes konfektēm

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Salacas garšas Mazsalacā

  2. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  3. Mūsu drošībai 19.08.2026.

    Iepazīst bruņutehnikas ražošanu un izmantošanu

  4. Pilsētās un novados 21.08.2026.

    Mākslinieki ziedo gleznas Valmieras pansionātam

  5. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Noslēgušies būvdarbi un turpinās mācību vides aprīkošana četrās Valmieras novada skolās

  6. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    No vitrāžām līdz spiedogiem – meistarnīcas bērniem un jauniešiem Valmiermuižā

  7. Kultūra un izklaide 21.08.2026.

    Fotoizstāde aicina paskatīties plašāk un vērīgāk

  8. Sports 21.08.2026.

    Valmieras regbija klubam “Fēnikss” bronza Latvijas čempionātā!

  9. Novadu balss skan radio 19.08.2026.

    Novadu balss skan radio

  10. Pilsētās un novados 25.08.2026.

    Starp zemi un debesīm – Naukšēnu meitene Linda