Stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa Valmieras pusfināla Atskaņu hronika

- 29.Novembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

1. novembrī Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas telpās notika skolu stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa Valmieras novada trešais pusfināls, kura šīgada temats bija Rotā saule, rotā bite. Skolu stāstnieku saimei piepulcējušies jauni dalībnieki visās vecuma grupās, tālab kopskaitā nu jau 29 dalībnieki no deviņām skolām.

Gribas piekrist stāstniekam un folkloras pētniekam Guntim Pakalnam, ka Teci, teci, valodiņa pusfināls ir daudz svarīgāks par finālu Rīgā, Latviešu biedrības namā, jo tur jau tiekot tikai saujiņa bērnu no katra novada, kamēr pusfinālā, re, piedalās teju trešdaļa no simta. Un ir svarīgi, lai ar konkursu visiem – gan skolēniem, gan viņu skolotājiem vai konsultantiem – saistās jaukas atmiņas. Tādēļ prieks, ka šogad daudzi bija gatavi sadarboties, lai tas tā arī būtu.

Ar Valmieras integrētās bibliotēkas vadītājas Daigas Rokpelnes izpratni un gādību šis konkurss notika viņu skaistajās, plašajās un piemērotajās telpās. Ar Kocēnu novada Izglītības pārvaldes un Valmieras Jaunatnes centra Vinda finansiālu atbalstu katrs tika pie kādas no nelielajām, bet jaukajām piemiņas veltēm, kas nāca gan no Naukšēnu biškopja Rimanta Gaidamoviča, gan mākslinieces Ērikas Mālderes rokām, gan no SIA Naukšēni. Starpbrīdī, kamēr žūrija apspriedās, visi mielojās ar Ķoņu pagasta saimnieces Edītes Krastiņas svaigi cepto maizīti un stāstnieču atnesto ievārījumu, bet vēlāk klausījās Burtnieku pagasta bibliotekāres Guntas Daļeckas vēstījumu par Lāčplēsi. Savukārt Ēveles pagasta bibliotekāres Aelitas Punkstiņas iejūtīgā vadībā katrs skolu stāstnieks varēja izstāstīt pa savam pieredzes stāstam. Te nu atklājās īsta zelta bedre kādam kopīgam neformālam pasākumam, jo izskanēja gan spridzīgi, interesanti un komiski, gan sirsnīgi un iedvesmojoši bērnu stāsti, nākuši no paša pieredzes un sirds gudrības. Iespējams, dalībniekiem šī bija konkursa emocionāli vērtīgākā daļa.

Konkursa žūrija – Agita Lapsa, Sanda Salmiņa un Anastasija Lūkina, Vidzemes stāstnieku kopas stāstnieces, – atzina, ka šogad dalībnieki bijuši labi sagatavojušies, tālab vērtējumi atšķīrušies ar mazām niansēm. Kaut arī uz Rīgu 1. decembrī brauks tikai seši mūsu pusfināla dalībnieki, tomēr katrs no klātesošajiem ieguva Atzinības rakstu, kā arī nomināciju – vai nu Mazais, vai Lielais, vai Lielais (R) stāstnieks – un ir pelnījis, lai mūspuses cilvēki zina vārdā savus topošos stāstniekus un viņu skolotājus. Jāteic, ka pasākuma afišas, uzlīmes un pirmā un šīgada konkursa Atzinības veidojusi Lāsma Medne, kuras vaļasprieks un talants atklājas ne tikai šajos īpaši veidotajos datordizaina darbiņos.

Tātad konkursā ar labiem panākumiem piedalījās Valmieras 5. vidusskolas skolēni Adrians Zariņš (sk. Sanita Apsīte), Laura Balode (sk. Līga Veikšāne), Mētra Evelīna Rozīte (sk. Sintija Āboliņa), Luīze Balode (sk. Dace Ciguze) un Emīlija Lote Vilne (sk. Gunta Mitjkova), Valmieras sākumskolas skolēni Līva Evelīna Videmane, Beatrise Silanža (sk. Sanita Tauriņa) un Emīls Šmits (sk. Ilze Fogelmane), Trikātas pamatskolas skolnieces Daiga Mežīte (sk. Ilze Dauvarte) un Elīza Evelīna Pētersone (sk. Maruta Ģingule un sk. Agita Pētersone), Rūjienas vidusskolas skolēni Salvis Kristaps Pētersons, Alīna Ķīkule, Nauris Jostsons un Krista Šillere (sk. Ilga Penka), Burtnieku pamatskolas skolniece Trauta Karlsone (sk. Agra Kļaviņa), Ēveles pamatskolas skolēni Emīlija Gukengeimere, Alīna Kalniņa un Aivis Kalniņš (Ēveles pagasta bibliotekāre Aelita Punkstiņa), Naukšēnu novada vidusskolas skolēni Ainis Spalva un Sintija Anna Baha (sk. Agrita Gruzdiņa), Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolēni Marta Gaugere, Rihards Gaugers (sk. Ilze Skrastiņa) un Toms Cīrulis (sk. Ilona Ozoliņa).

Savukārt 1. decembrī uz finālu Rīgā dosies Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolēni Enija Podniece (sk. Dzintra Indriksone) un Oskars Markuss Kobuss (sk. Evija Kiršblate), Trikātas pamatskolas skolniece Evelīna Nikola Avdēja (sk. Ilze Dauvarte), Rubenes pamatskolas skolniece Evelīna Kromane (sk. Ināra Krūmiņa), Naukšēnu novada vidusskolas skolniece Auce Liepiņa (sk. Ginta Ganševska) un Burtnieku Ausekļa pamatskolas audzēkne Sintija Sorokina (sk. Agra Kļaviņa).

Neapšaubāmi, ļoti liels paldies ir jāsaka skolotājiem, bibliotekāriem, arī vecākiem, kuri, stāstu stāstīšanu uzskatot par jauku laika piepildīšanas veidu, iedrošināja to darīt bērniem un jauniešiem. Īpašs paldies Rūjienas vidusskolas skolotājai Ilgai Penkai, kura konkursam gatavoja četrus skolēnus! Paldies pašvaldībām, kas nodrošināja transportu turp un atpakaļ!

Arī es tur biju, bērnu stāstos Tēvzemi dzirdēju, īkšķus turēju un, tāpat kā citi, pielocīju ceļasomu smaidiem un tiem bagātiem gabaliem, ar ko savu un citu dvēseles pabarot. Lai mums visiem gribas atkal satikties otrajā skolu stāstnieku festivālā, kas šogad iecerēts Ēvelē pie Aelitas Punkstiņas! Lai labi veicas mūsu finālistiem!

PUSFINĀLA dalībnieki ar žūriju un skolotājām. Foto no Agritas Gruzdiņas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru