Sunim ērces kodums var būt letāls. Ieteikumi, kā mīluli pasargāt

- 23.Augusts, 2023
Dzīvesstils
Laikrakstā

Brīvo laiku dabā labprāt pavada ne tikai cilvēki, bet arī viņu četrkājainie draugi. Diemžēl ērces nešķiro, kam piesūkties, un nereti kož arī suņiem, bet tas ir ļoti bīstami, jo suņiem neveidojas imunitāte pret ērču pārnēsātajām slimībām.

Šogad apdrošināšanas sabiedrībā BALTA (PZU grupa) saņemti vairāki atlīdzību pieteikumi par ērču izraisītām saslimšanām suņiem. Apdrošinātājs aktīvajā ērču sezonā aicina suņu saimniekus pievērst jo īpašu uzmanību savu mīluļu veselībai un atgādina – mīļdzīvnieka zaudējumu nevar izmērīt nekādā naudā. 

Suņi nav imūni pret ērču kodumiem!

«Ņemot vērā klimata pārmaiņas, arī mūsu platuma grādos plaši sastopamas ērces, kuras inficētas ar dažādiem mikroskopiskiem organismiem – babēzijām, anaplazmām, borēlijām, kas izraisa Laimas slimību. Ja sunim piesūcas ērce, pastāv risks inficēties ar kādu no šiem organismiem, kas tālāk var izraisīt smagu saslimšanu vai pat dzīvnieka nāvi. Pret ērču pārnēsātajām slimībām sunim imunitāte neveidojas. Var rasties jautājums, kāpēc neslimo kaķi, – tāpēc, ka ērču pārnēsātie mikroorganismi parazitē tieši suņu asinīs,» brīdina Madara Lāce, klīnikas «Pet City Candera» galvenā veterinārārste un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Mazo dzīvnieku veterinārās klīnikas veterinārārste.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru