Sveicam skolotājus!

- 2.Oktobris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Šosvētdien atzīmēsim Skolotāju dienu, godinot viņu ieguldīto darbu un uzbūvētos zināšanu pamatus. «Liesma» aprunājās ar divām pedagoģēm, jautājot par viņu izjūtām, tuvojoties šai dienai. Uzrunātās skolotājas – Sanita Alberinga no Matīšu pamatskolas un Indra Mūrniece no Rencēnu pamatskolas – ir ar lielu darba pieredzi. Viņām Skolotāju diena asociējas ar patīkamām emocijām un skolēnu radītiem pārsteigumiem. 

Sanita Alberinga izglītības nozarē strādā 25 gadus, pēdējos desmit Matīšu pamatskolā. Viņas darba gadi pagājuši «mazajās» skolās, tā dēvētajās «lauku» skoliņās. «Nezinu, kāpēc tas tā ir bijis, vai tās atrod mani vai es tās, bet, manuprāt, tur valda tāda īpaša aura, labestība un cilvēcīgums, tur valda ģimeniska attieksme gan pret bērniem, gan pret kolēģiem,» min pedagoģe. Indra Mūrniece Rencēnu pamatskolā strādā 35 gadus. Gadu gaitā viņas loma mācību iestādē mainījusies, kā pati min, viņa izaugusi līdz ar bērniem, sākotnēji pasniedzot mācību priekšmetus tikai sākumskolā, bet tagad jau vecāko klašu skolēniem. Tas darba gadus padarījis krāsainākus.

«Skolotāju diena ir mūsu svētki, ko galvenokārt mums, pedagogiem, sagādā mūsu audzēkņi. Tas ir gluži tāpat kā mūsu jaunībā, arī tagad jaunieši iet stundās skolotāju vietā. Diena ir nedaudz citādāka nekā pārējās. Jauniešiem stundās sokas ļoti dažādi, cits to uztver ļoti atbildīgi,» stāsta Indra Mūrniece. Svētki katru gadu ir atšķirīgi, tikpat, cik paši skolēni, kas tos veido. 

SANITA ALBERINGA. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru