Sveikti Valmieras sporta laureāti 2019

17.Decembris, 2019
Sports
Laikrakstā

Piektdien Valmieras sporta laureātu vakarā noskaidroti šī gada izcilnieki sportā.

Ikgadējā pasākumā medaļas, goda raksti un piemiņas veltes tika pasniegtas kopumā 49 pieaugušajiem un junioriem, 40 veterāniem, astoņām sporta komandām un 13 treneriem, kuri 2019. gadā kļuvuši par Latvijas čempioniem vai uzrādījuši teicamus rezultātus starptautiska līmeņa sacensībās, pārstāvot Latviju un Valmieru.

Kā ik gadu, tika pasniegti arī īpašie apbalvojumi, šoreiz piecās nominācijās. Par Valmieras Gada sportistu šogad atzīts basketbolists Jānis Kaufmanis (pērnās Latvijas – Igaunijas apvienotās basketbola līgas otrais rezultatīvākais spēlētājs). Par VALMIERA GLASS VIA futbola komandas aizvešanu līdz ceturtajai vietai Latvijas futbola virslīgā apbalvojumu «Gada treneris» saņēma Tamazs Pertija. Futbols arī tika atzīts par 2019. gada sporta veidu – balva pasniegta VALMIERA GLASS VIA futbola komandai, kas, veiksmīgi cīnoties futbola laukumos, atkal no jauna apliecināja futbola popularitāti Valmierā. Titulu «Uzlecošā zvaigzne» izpelnījās jaunais un daudzsološais sportists Helvijs Babris, kurš augstus panākumus guvis vienlaikus divos sporta veidos – izcīnījis otro vietu Eiropas čempionātā U23 bobslejā divniekiem, kā arī devīto vietu Pasaules kausa posmā BMX riteņbraukšanā. Kā ik gadu, pasākumā tika godināts arī sporta entuziasts, kurš ieguldījis daudz sviedru, pūļu un enerģijas, lai veicinātu sporta attīstību Valmierā, iedvesmotu un motivētu jaunos sportistus – rakstītu sporta vēsturi un veidotu sporta nākotni. Apbalvojumu par mūža ieguldījumu sportā saņēma badmintona treneris ar vairāk nekā 30 gadu darba pieredzi, sporta nodarbību un sacensību organizators, pedagogs, bijušais Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas direktors un joprojām aktīvs badmintonists Uldis Ābeltiņš.

«Sports vieno cilvēkus. Dažādu paaudžu, profesionālās darbības jomu un sportiskās pieredzes cilvēki ir vienoti, atbalstot savējos sportā. Tā ir liela vara, kas iedvesmo un rada emocijas, tādēļ sports neatstāj vienaldzīgus. Paldies ikvienam sporta trenerim un sportistam, kurš iegulda sevi visu, kurš nenogurstoši trenējas, cīnās, pārspēj sevi un savus sāncenšus, brīžam piedzīvo neveiksmes, bet neapstājas un tiecas uz arvien jaunām virsotnēm, lai vēlreiz apliecinātu Valmieras kā sporta galvaspilsētas godam pelnīto nosaukumu un sniegtu mums emocijām pilnu līdzijušanas prieku,» sveicot sportistus, uzsvēra Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

BALVU par mūža ieguldījumu sportā šogad saņēma Uldis Ābeltiņš, dambretes un badmintona spēles treneris, attēlā līdzās Valmieras mēram Jānim Baikam. «Abi šie sporta veidi iet kopā, abi liek cīnīties līdz galam un visu laiku domāt, jo tikai domājot var apspēlēt līdzvērtīgu, pat stiprāku pretinieku. Lielākā mana vērtība ir tā, ka daudzi no maniem badmintona audzēkņiem ir palikuši šajā sportā un to spēlē joprojām,» tā Uldis Ābeltiņš. Klāva Vasiļevska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru