Svetas karma – palīdzēt dzīvniekiem

- 4.Novembris, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Nāc, paskaties, te mums top jauns voljers. To mūsu Sveķiks uzbūvēja,» aicina Valmieras dzīvnieku patversmes saimniece Iveta un piebilst, ka tas nav vienīgais Svetas brīvprātīgais darbs dzīvnieku labā. Saprotu, ka man noteikti ar viņu jāaprunājas. Pēc tikšanās ar šo brīnišķīgo, nesavtīgo cilvēku SVETLANU VINCUKOVU esmu pārliecināta, ka viņa noteikti ir pelnījusi atzinību ne tikai patversmes, bet novada līmenī, varbūt pat Goda cilvēka nosaukumu.

«Atbraukusi no Īrijas, vairāk palīdzēju cilvēkiem – meklēju viņiem dzīvesvietu, darbu. Tomēr man nepatika, ka mani sāk izmantot, melot, un ar to arī palīdzība cilvēkiem beidzās. Tad uz manas ielas bija pieklīdis suns un man lūdza viņu aizvest uz dzīvnieku patversmi. Tovakar lija lietus, bija dubļi, tumšs, tomēr suni aizvedu (līdzi biju paņēmusi ēdienu, ūdeni). Patversmē pamanīju, kādās mājās sunīši dzīvo. Nauda man Īrijā bija sapelnīta, nodomāju, ka kaut ko viņu labā varu izdarīt un ka visdrīzāk jāsāk ar būdām. 

Kādudien aizgāju pie savas frizieres Vijas, ar kuru jau sadarbojāmies, ņemot pie sevis suņus un kaķus, dodot tiem pagaidu mājās, ārstējot (pat vairākus vēžiniekus), meklējot jaunus saimniekus. Izstāstīju par tām drausmīgajām būdām, teicu, tās visas jānomaina. Vija apsolīja aprunāties ar savu vīru Juri, kurš strādā Byko-lat. Juris pēc tam atstāstīja – priekšnieks vien noteicis, ka es esmu traka, bet atvēlēja koka atgriezumus, kas tiekot izmantoti apkurei.

SVETLANA ar saviem mājniekiem – Ārčiju un Rikiju. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Dzirdēju - 6.Novembris, 2022 - 11:10

Sastopot šo brīvprātīgo patversmē, pirmais, ko viņa stāsta, ko un par cik šeit iegādājusies. Citi cilvēki runā par dzīvniekiem, par to, kāds kurš sunītis vai kaķītis, kā jūtās. Šī tikai par to, cik kas maksā.

Viesis - 18.Augusts, 2023 - 12:01

In reply to by Dzirdēju

Viss tiek darits dzivnieku laba.Protams jus varat nakt celt un atbalstit Valmieras patversmi.Labs teiciens pats neko nedaru un otru ari aprunaju.Tadu nu ta ir latviešu daba.Gribu redzet cik daudz jus izdarisiet.

Pievienot komentāru