Svētki mūzikai un mākslai

- 8.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Universum mūzikas un mākslas vidusskolā izskanējuši II Starptautiskie Mūzikas un mākslas svētki.

Lielajā notikumā piedalījās 46 jaunie mūziķi no Babītes, Gulbenes, P. Jurjāna, Smiltenes un Valmieras mūzikas skolām, Siguldas mākslu skolas Baltais flīģelis, Limbažu un Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolām, Alfr. Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas, Universum mūzikas un mākslas vidusskolas, kā arī viesi no Čerņihivas Ukrainā – Ļeva Revucka mūzikas koledžas mākslu skolas un E. V. Bogoslovska 2. mūzikas skolas. 

Svētki šogad bija ļoti gaidīti, jo iepriekšējā mācību gadā pandēmijas dēļ tie nevarēja notikt. Svētku ietvaros izskanēja plaša koncertprogramma, interesentiem bija iespēja apskatīt svētku dalībnieku zīmējumu un gleznojumu izstādi, klausīties ārstes rezidentes Lauras Tauriņas un mūzikas terapeites Liesmas Lores lekciju par mūzikas un mākslas ietekmi cilvēka psihiskās veselības uzlabošanai. Svētku īpašais viesis bija pianists Vestards Šimkus.

Atklāšanā skanēja Universum mūzikas un mākslas vidusskolas un Latvijas valsts himnas, svētku dalībniekus ar G. F. Hendeļa un F. Vilbija skaņdarbu atskaņojumu sveica skolas orķestris diriģenta Aivara Cepīša vadībā. Ar sirsnīgu uzrunu klātesošos apsveica Universum mūzikas un mākslas vidusskolas direktors Andis Apsītis: «Lai jums labi skan, lai radītie mākslas darbi priecē sirdis, lai mums visiem kopā izdodas skaisti svētki un lai piepildītās dienas noslēgumā varam teikt – viss gods par to Dievam!»

LIELAJĀ ZĀLĒ skanēja dažādu laikmetu un žanru mūzika. Bija ļoti daudz priekšnesumu. Šajā brīdī uzstājas Universum mūzikas un mākslas vidusskolas audzēknes Līva un Lote Miķelsones, Mona Žarkova, skolotāja Anna Spalviņa un koncertmeistare Gunta Siliņa. Foto no skolas arhīva 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru