Svētki zirgu mīļotājiem

- 7.Jūnijs, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trikāta vienmēr lepojusies ar staļļiem un zirgiem, un jau otro vasaru šo sajūtu vēlas atpakaļ griezt un spilgtināt Kreceru ģimene no «Jaunupītēm». Trikātas staļļi rīko tradicionālās treniņsacensības, kas izvēršas par svētku dienu un kopā sanākšanu. 

Sestdien sacensības – šovu baudīja zirgu mīļotāji, kas dienas vada Abula, Gaujas, Daugavas un pat jūras krastā. Sacensību laukumā devās jātnieki no Krustpils, Raiskuma, Tukuma puses, arī valmierieši, smiltenieši. 

Svētku dienas rīkotājas Maritu un Madaru Kreceres «Liesma» pārsteidza darbu mutulī. Dalībnieki jāaicina uz attiecīgo maršrutu pārvarēšanu, jāapbalvo labākie no labākajiem, visiem jāpasaka paldies, jāapskatās, vai ciemiņi, kas lauku vidē vienkārši bauda notikumu, jūtas labi, vai paēduši, padzēruši, atpūtušies. Blakus staļļiem visas dienas garumā notiek zirglietu andele, un ik pa laikam kopā sanākušajiem gribas uzdziedāt un uzdejot, jo spēlē dzīvā mūzika. Uldis Punkstiņš kopā aicinājis dziesmu draugus, un Trikātas staļļos spēlē un dzied mūzikas draugu kopa «DiDam».

NOTIKUMS, kas liek un vēl liks domāt un runāt par to, ka Trikātā zirgi gadsimtiem audzēti un bijuši lielā cieņā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru