Svētku laikā kāpj senatnes kurpēs

- 9.Jūlijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tradicionālajos ķēniņa Tālivalža svētkos, kas pagājušajā sestdienā notika Trikātā, svētku rīkotajiem, dalībniekiem un apmeklētājiem izdevās uz brīdi piemirst, ka dzīvojam 21. gadsimtā. 

Zem ozoliem notika zobenu cīņas un loka šaušana, jo diena bija piepildīta ar viduslaiku gaisotni, ar tā laika darbiem un priekiem, kad senajā Tālavā valdīja ķēniņš Tālivaldis. 

«Sanāk savi un sveši, jo šodien pašā dienas viducī svinam senā Tālavas ķēniņa Tālivalža svētkus. Kā rakstījis Jānis Endzelīns, Trikātas novads ir sena latviešu zeme, un kara, bada un mēra laikos, kādus mūsu zeme tik daudzkārt pārlaidusi, Trikātas novads aiz dažādiem iemesliem mazāk cietis,» svētku dalībniekus uzrunāja Kauguru kultūras nama vadītājs Oskars Hofmanis, kas iejutās tā laika vēstneša lomā, sakot, ka visdrīzāk jau trikātieši, kas todien bija svētku rosībā, ir viduslaiku vareno vīru un sievu pēcteči.

VIDUSLAIKI bija dubļu, cīņu un mēra laiks, bet šajā laikā cilvēki dzīvoja, arī svinēja, baudīja, mīlēja un aizstāvēja. Vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba «Rodenpoys» vīri Tālivalža svētkos demonstrēja cīņas garu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru