Taupot var vairāk zaudēt...

- 14.Februāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2018. gads jau uzņēmis apgriezienus. Taču, kā zināms, viss jaunais balstās uz iepriekš ieliktiem pamatiem. Ko ugunsdzēsējiem glābējiem izdevies paveikt aizvadītajā gadā un kas plānots šim, jautāju Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes komandierim JĀNIM SKRASTIŅAM.

— Ugunsgrēki nedaudz gājuši uz leju, glābšanas darbi — uz augšu, taču kopējais izbraukumu skaits ir nopietni pieaudzis gan visā Vidzemes reģionā, gan Valmieras daļai un tās pakļautībā esošajiem posteņiem Rūjienā un Mazsalacā. Tam iemesls ir arī tāds, ka pagājušajā gadā sākām vēl nopietnāk pievērsties savu darbinieku profesionālajai izaugsmei, jo, ienākot jaunām tehnoloģijām, iekārtām, automašīnām, viņiem jāprot ar tām nekļūdīgi darboties. Ir bijuši dažādi mācību un treniņu izbraukumi, kas arī palielinājuši kopējo izbraukumu skaitu. Tas turpināsies arī šogad un turpmāk. Glābšanas tehnoloģiju līmenis aug, un paldies valstij, ka varam tam sekot līdzi, ārkārtas gadījumos sniedzot arvien kvalitatīvākus pakalpojumus.

2017. gadā Vidzemē dzēsti 155 ugunsgrēki, 2016. — 190, 2015. — 193. Tendence ir pozitīva, ko, bez šaubām, veicinājusi pēdējos gados izvērstā sabiedrības izglītošana dažādās kampaņās gan pieaugušajiem, gan skolu jaunatnei. Aizvien lielākas ir arī mūsu iespējas iegūt un izplatīt dažādus materiālus, atrast sadarbības partnerus, kā, piemēram, nesen mums bija akcija kampaņa kopā ar CSDD. Arī šogad līdzīgi kā pērn Valmieras svētkos ugunsdzēsības depo būs atvērts interesentiem, pagājušajā vasarā Valmieras teātra festivāla svētkos depo notika izrāde — pie mums ciemojās ļoti daudzas ģimenes, kuras pēc izrādes arī izmantoja iespēju un apmeklēja izzinošu Valmieras ugunsdzēsēju glābēju depo ekskursiju. Dienests kļūst arvien pieejamāks, cilvēki šādās tikšanās reizēs nebaidās uzdot jautājumus un arī rīkojas prātīgāk. Jau vairāku gadu garumā īpaši popularizējam dūmu detektorus, demonstrējam to darbību, aicinām tos uzstādīt savos mājokļos, bet no 2020. gada detektori būs obligāti katrā dzīvoklī.

JĀNIS SKRASTIŅŠ. Sandras Vējiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru